Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Традиційний жіночий одяг. Північна Київщина (ВИДИВО)

Традиційний жіночий одяг. Північна Київщина (ВИДИВО)

Видиво екскурс в історію українського традиційного вбрання та майстер-клас з його одягання. Почнемо з Північної Київщини. Основні елементи вбрання жінок цього регіону: сорочка, плахта, запаска, пояс, керсетка, очіпок, хустка, намисто, дукач, черевики. У відео покажуть, як це все правильно на себе одягти і припасувати.

Коментує Юрій Мельничук, майстер з вишивки, заступник генерального директора НЦНК «Музей Івана Гончара».
Модель — Олена Кривещенко, головний бухгалтер НЦНК «Музей Івана Гончара»

З історії

Основні елементи українського народного одягу мають давньослов'янське походження і беруть свої витоки з культури Київської Русі.

Сорочка — один із найдавніших елементів одягу. За часів Київської Русі сорочка слугувала як натільним, так і верхнім одягом і шилася з полотна чи сукна.

Плахта — частково зшитий розпашний святковий одяг, невід'ємна частина центральноукраїнського жіночого національного костюма.

Пояс — здавна слугував обов'язковим елементом і водночас прикрасою одягу.

IMG_2844

Свита — приталений верхній одяг із домотканого сукна, різновиди якого набули значного розвитку в центральних районах України у ХІХ столітті.

Керсетка — безрукавка з фабричної тканини, яка мала багато місцевих варіантів довжини, пропорцій, декорування. Побутувала здебільшого на Київщині, Чернігівщині, Полтавщині, частково на Півдні України.

Запаска — найдавніший загальнослов'янський варіант незшитого стегнового одягу. Була відома майже на всій території України і мала локальні варіанти оформлення.

Керсетка — безрукавка з фабричної тканини, яка мала багато місцевих варіантів довжини, пропорцій, декорування. Побутувала здебільшого на Київщині, Чернігівщині, Полтавщині, частково на Півдні України.

Очіпок — обов'язковий головний убір заміжніх жінок. Очіпок, який одягала молода на весіллі, виконував певну магічну функцію та був символом щастя та плодючості в сім'ї.

Хустка — широко розповсюджене по всій Україні квадратне платове вбрання голови.

Намисто — найпоширеніша складова жіночих нагрудних прикрас на всій території України. Було різним як за матеріалом, кольором, формою, так і за способами носіння.

Дукач (личман) — прикраса у вигляді великої медалеподібної монети з металевим бантом, прикрашеним камінцями. Займав центральне композиційне місце у всьому комплексі нагрудних прикрас.

IMG_2847

Володимир Хоменко (відео), Медіа-центр НЦНК «Музей Івана Гончара»

Рукотвори

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1144 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити