Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Солом’яний бичок виринув із казки

Солом’яний бичок виринув із казки

Казковий персонаж, який свого часу наганяв жаху на всю лісову братію, вигулькнув на Мамаєвій Слободі. Щоправда, бік у нього був не обсмолений, та малеча, яка прийшла на “Рукотворну казку”, не надто цим переймалася. Дітлахи мало не вперше побачили солом’яного сміливця на власні очі. Розхвалював бичка Лірник Сашко. А народні майстри з вихованцями, щоб казку краще уявити, перед її початком зробили з глини лісових звірів, а також діда та бабу з обличчям, як у ляльок-мотанок.

бичок

Солом'яний бичок. Справжній казковий

Сашко лірник

Лірник Сашко розповідає казку

Послухати казкові перипетії прийшли близько сотні діток разом з батьками та вихователями. Цьому посприяла і хороша погода, і те, що вхід разом з малечею був безкоштовний.

Поєднувати традиційне народне мистецтво та українські народні казки для майстрів довелося не вперше. Кажуть, де як не з казок черпати теми для роботи з вихованцями.

Любов Мельничук, майстер гончарства:
– Ми навчаємо діток з першого класу і перший рік навчання завжди починається з української народної казки. Мені дуже приємно, що ви почали з солом’яного бичка, бо теж починаємо з цієї казки. Я читаю цю казку діткам, потім ми її малюємо, героїв згадуємо: які вони: добрі чи хитрі, а потім ми цих героїв ліпимо. І от коли вже ліпимо, то казку розповідаю не я – починає одна дитина, продовжує інша, хтось щось пропустив, самі і поправляють. І за перший рік вони знають всі українські казки.

Ірина Білай, майстер соломоплетіння:
– Буває діти запропонують щось мультяшне американське, але потім навіть самі від цього відходять, повертаються до нашого півника, курочки, жар-птиці. Я ще пов’язую різні види народного мистецтва – вишивку, де, скажімо, на рушниках бачимо ту ж жар-птицю чи дерево життя. Потім це відтворюємо у соломі.

Усі дітлахи, що прийшли на казку, отримали подарунки. Найактивніші – грамоти та медові пряники, а всі інші – по шоколадній гривні та квитку на безоплатний вхід на Мамаєву Слободу.

грамота

Дипломи зі справжнісінькою козацькою сургучовою печаткою Війська Запорозького Низового


Організатори проекту “Рукотворна казка” – інтернет-видання “Рукотвори” та Центр народознавства “Козак Мамай”. Захід покликаний підтримати читання діткам казок саме українською мовою. Бо мова – це носій душі свого народу, а отже допомагає малечі краще осягнути такі важливі речі як доброта, любов, повага, відчуття рідного. Мова пращурів торкає невидимі ниточки душі дитини, які пізніше проростуть у щось велике і світле.

“Солом’яний бичок” – перша казка, яку матеріалізували у такий спосіб. Організатори планують щомісяця втілювати по одній казці протягом року. Наступного місяця листопада чекайте на “Рукавичку”.

казкові персонажі

Рукотворні персонажі казки "Солом'яний бичок"

“Рукотвори” дякують за участь у проекті народним майстрам:

  • Ірині Білай, майстрині соломоплетіння, керівнику студії “Соломія” (Київ);
  • Людмилі Проценко, майстрині-лялькарці;
  • Любов Мельничук, керівнику Дитячої студії образотворчого мистецтва імені Михайла Денисенка в місті Василькові (Київщина)

Текст – Катерина Качур, Богдан Гдаль
Світлини – Богдан Гдаль

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити