Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Рушники та весільні вінки Надії Химиченко

Рушники та весільні вінки Надії Химиченко

Худорлява жінка, старенька, невисока на зріст стояла в залі музею Гончара і з радістю в очах спостерігала за відвідувачами, які захоплено й подовгу розглядали експозицію нової виставки. Найрізноманітніші весільні вінки з усіх куточків України та рушники Обухівського району — це авторські роботи Надії Омелянівни Химиченко. Вони представлені на першій персональній виставці 76-річної майстрині.

— Усе життя пропрацювала бухгалтером і, вийшовши на пенсію, з усією енергією, що в мене накопичилася, зайнялася творчістю. Ось уже двадцять три роки вишиваю рушники, роблю весільні народні вінки. Звісно, це дуже копітка праця, але я не відчуваю втоми. Для мене творчість — це душевний відпочинок.

— Над вінками працювала рік, а рушники років за чотири всі відшила. На один в середньому йде півроку. В обухівському рушнику спеціальні шви, коли його вишиваєш, то з обох боків виходить однаково. Малюнки на рушниках малюю сама. Я ще з дитинства любила малювати. І мама і баба – всі в мене вишивали, особливо вінки робили, навіть з кукурудзиння. Мати розповідала, що жінки просили її наробити до свят букетів, а вони їй за те буряки розсапають.

В музеї Івана Гончара

Зліва-направо: Тетяна Пошивайло, Надія Химиченко, Юрій Мельничук


вінок

Весільний віночок


рушники і віночки

У виставковій залі

В експозиції близько сорока авторських вінків Надії Химиченко. Живі і штучні квіти, пір`я, намисто, помпони, стрічки — усе від найніжніших до колоритних кольорів. Вінки настільки різні й фантазійні, що припадуть до смаку будь-якій, навіть найпримхливішій нареченій. Крім сучасних робіт, на виставці представлені весільні вінки, відновлені художницею за старовинним зразками: чи то з фотографій чи з оригіналів.

вінок

Оригінал і відтворений зразок

— Оцьому вінку сто років. Мені його привезли з села Зрайки Білоцерківського району. Я його відтворила. Зроблений він із парафіну, паперу, тканини, фольги, пір’я павліна і страуса – з усього, що знайшла.

українські віночки

Справа вгорі справжній весільний вінок художниці


Химиченко Надія

Наречена Надія Химиченко зі своїм нареченим

— А це осьо я, наречена. Це суботній вінок — я в ньому запрошувала на весілля, а в цьому була на самому весіллі.

Рушники та віночки стали родинним захопленням — до Надії Омелянівни долучилися дочка, онуки й правнучка.

Юля Пугач, онука Надії Химиченко:
— Я з дитинства пам’ятаю: бабуся весь час щось робила. У нас і прабаба займалася квітками. Хто навчив цього всього прабабусю, ми не знаємо. Я росла у квіточках, у балабончиках, віночках. Творили з усього – із ниток, із квіточок, із дротиків, із паперу. Бабуся зранку встала і до пізнього вечора працює, тільки з одного переключається на інше. Правнучка теж вміє вишивати, у школі на гурток вишивки ходить. Бо як це так: всі в роду вишивають, а вона не буде?

рушник

Обухівський рушник

Тетяна Пошивайло, заступник директора Музею Івана Гончара:
— Колекція рушників Надії Омелянівни охоплює весь колорит Обухівського краю. Вона була однією з тих, хто взявся за відродження обухівських рушників із древнім вишитим символом Дерева життя. Також на виставці можна побачити зразки давньої Обухівської вишивки і дівочі віночки з фондів нашого музею.

Частина рушників для заходу надана з приватної колекції етографічного комплексу «Мамаєва Слобода».

Виставка працює до 27 червня. Музей Івана Гончара, вул. Івана Мазепи, 29. Щодня, крім понеділка, з 10:00 до 17:30.

Довідка:
Надія Омелянівна Химиченко народилася на Вінниччині в 1934 році. Живе в Обухівському районі. Усе життя пропрацювала бухгалтером на різних підприємствах. У 1987 році, після виходу на пенсію, зайнялася художньою творчістю — виготовленням весільних вінків, вишивкою, в тому числі й обухівського рушника. Надія Химиченко — постійний учасник художніх виставок, які проходять у Національному музеї народної архітектури та побуту України, виставляє свої твори за кордоном — у Латвії, Німеччині. Її роботи є у приватних колекціях Росії, Італії, Австрії, США, Польщі, Франції та Англії.

Текст intv.ua та Рукотвори
Світлини Рукотвори

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Залишити відгук

4 Коментарі в "Рушники та весільні вінки Надії Химиченко"

Сповіщати про
avatar
Сортувати за:   новими | старішими | з найвищими оцінками
Юлія
Гість

Відвідали виставку. Враження надзвичайні! Особливо від дитячих віночків!!

валя
Гість

Прекрасні експозиції.Дай Бог вам ще наснаги творити такі дива.

роксолана черкаси 2011р
Гість
Руки жіночі, руки материнські, руки ЗОЛОТІ!!! Пані НАДІЄ, слава невмирущій праці, невтомому серцю, хай ще багато-багато прекрасних творів порадують всих закоханих в істинно-народне мистецтво! Онучка мусить вчитися від рідної бабусі і продовжити її творчу долю, як гілочка на Дереві Роду!!! Здоров"я Вам міцного і багато учнів, бо ж на Вкраїні ТАКИХ майстринь певне що можна порахувати на одній руці!? Технологію творення «лойового» вінка з радістю перейняла б. Наталю Фіцич просимо створити передачу про майстриню Надію Химиченко. Цей вид нар.м-ва потрібно відродити і зберегти для нащадків. Настане час коли наречені будуть вінчатися в народних строях, а не в європейських — чужих нашому менталітету — білих сукнях.… Read more »
Гість
Гість

Майстер-клас з Наталкою Фіцич: Український вінок —

youtu.be/V61pvizMG_M

wpDiscuz
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1139 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2018.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити