Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Різдвяний дух під музейним дахом

Різдвяний дух під музейним дахом
26 грудня 2010 14:02

Твори сучасних художників на різдвяну тематику, музейні картини з Колядою, ляльки з українських вертепів 18 сторіччя, глиняні вироби сучасних майстрів, писанки, музичні інструменти, з якими в давнину колядували та хатні ікони з колекції Ольги Богомолець – це далеко не повний перелік речей, які експонуються в Музеї Тараса Шевченка у Києві. Саме тут 24 грудня почала роботу виставка “Українське різдво”.

Зібрано близько 500 експонатів, які покликані якомога глибше розкрити різдвяну тему у творчості українських митців різних епох. Роботи зі своїх колекцій на виставку надали Національний музей театрального мистецтва та Музей народної архітектури та побуту.

Зокрема, йдеться про унікальних вертепних ляльок, які робили для спудейських середньовічних театрів. Їхня особливість була у тому, що вони складалися з двох ярусів. Верхній був незмінним, і в ньому фігурували новонароджений Христос з Дівою Марією і волхвами. А нижній у свою чергу в одязі та формі ляльок відбивав дух певного часу – каже завідувач відділом виставок Музею Тараса Шевченка Людмила Давидовська. Центральною фігурою нижнього ярусу був запорізький козак, якого робили більшим від решти ляльок. Це можна побачити на прикладі ляльок Сокиринського (Галаганівського) вертепу 1770 року.

Козак Сокиринського вертепу 1770 року

Козак Сокиринського вертепу 1770 року

Серед художників, які додали настрою виставці, всі експозиційні зали пронизують твори Михайла Онацька. Окрім того, подані картини Анатолія Марчука, Миколи Кочубея, Василя Копайгоренка, людмили Мітченко, трипільські інтерпретації Наталії Смаги, витинанки Людмили Клюй та Людмили Проценко, глиняні вироби до святкового столу від Лесі Денисенко-Єременко та куришки Анатолія Байди, писанки Оксани Білоус та роботи Анжеліки Рудницької. А крім цього, ескізи 1951 року до мультфільму “Ніч перед Різдвом” Анатолія Петрицького, глиняні інсталяції від кількох майстрів, художні роботи вихованців столичних дитячих гуртків.

Миколаї з колекції Ольги Богомолець

Миколаї з колекції Ольги Богомолець

Окрасою цьогорічної виставки стали хатні ікони з колекції Ольги Богомолець. Зокрема, експоновані унікальні образи Святого Миколая з середньовічних шкіл іконопису Київщини та Чернігівщини, полотно Різдва Христового 18 сторіччя та багато знахідок відомої колекціонерки.

Виставка триватиме до 28 січня 2011 року у Києві на бульварі Тараса Шевченка, 12.

Текст та світлини Богдана Гдаля, “Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити