Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Писанки та рушники майстра з Луганщини Леоніди Ткаченко побачать одесити

Писанки та рушники майстра з Луганщини Леоніди Ткаченко побачать одесити
29 березня 2017 16:06

З 29 березня до 23 червня 2017 року в музеї «Степова Україна» (відділ Одеського історико-краєзнавчого музею) триватиме виставка писанок та вишивки народної майстрині з Луганщини Леоніди Ткаченко

Відкриття виставки відбудеться 29 березня 2017 року о 13.00, за адресою: м.Одеса, вул. Ланжеронівська 24-а. В рамках відкриття виставки відбудеться ознайомлення з технікою виготовлення писанки.

Українці досить багаті своєю традиційною культурою, зокрема вишивкою і писанкарством. Наші предки, наносячи певну вишивку на одяг, ритуальні тканини, або знаки і символи на писанку, намагалися привабити для гармонійного існування, світлих, тобто добрих духів і відвернути злі, або темні сили з руйнівною енергетикою. При цьому у вишивці існувало багато орнаментів, які враховували стать і вік людини, певні ритуали, пов`язані з народженням, одруженням, смертю та багатьма іншими поворотними моментами в житті людини.

Писанки святили і тримали під образами до наступного Великодня, щоб оберігали хату і приносили благополуччя, як засіб від грому, вмивалися водою, куди клали «крашенку», щоб бути здоровими. Писанками з відповідними знаками відганяли деякі хвороби і лихі сили. Яйце, розписане навмання, називали уже не «писанкою», а – «мазанкою».

Вишивка і писанка, носили ритуальний, обрядовий, магічний характер, були з давніх давен символами Батьківщини, сили, оберегами на нашій землі.

З такими роботами – оберегами нас знайомить народний майстер Луганщини Леоніда Іллівна Ткаченко. Ось уже 3 роки із родиною вона живе в селищі Авангард. Не дивлячись на те, що через війну вона була вимушена полишити рідний дім, завдяки своєму життєлюбству, вмінню бачити в людях позитив, залишається такою ж щедрою та активною людиною, продовжує займатися улюбленою справою, готова ділитися своїми знаннями, давати уроки майстерності.

Леоніда Іллівна народилася на Хмельниччині, там же закінчила педагогічне училище. Перші уроки писанкарства отримала від своєї бабусі. Ідея займатися писанкарством професійно прийшла від майстрині – сусідки, колеги по роботі, Заслуженого майстра декоративно – прикладного мистецтва України Коновал Тетяни Олексіївни. І ось уже 12 років майстриня займається народними ремеслами – вишиває рушники, складає із соломи візерунки, робить писанки, які вражають своїм колоритом, майстерністю та неповторністю, ділиться секретами старослов`янського розпису яєць. Леоніда Іллівна – учасник багатьох виставок різного рівня, проводить майстер-класи для аудиторій різної вікової категорії. За її власної ініціативи були проведені заняття з виготовлення писанок у недільній церковній школі селища Авангард та для жителів с. Великий Дальник. У 2016 р. Леоніда Іллівна стала членом Одеського клубу «Місто майстрів». За словами майстрині, у суспільстві інтерес до народної творчості помітно виріс, причому, є бажаючі не лише придбати вишиті рушники, вишиванки, писанки, а й самим навчитися тому, як їх створювати.

В планах на майбутнє – повернутися додому, в рідний Луганськ, і продовжити творчість в Луганському обласному ізоклубі «Лівша».

Тел. для довідок: 49-69-31; 726-26-08.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити