20 Бер 2016 11:36 Вісті, Знахідки

Писанкові шедеври XXI століття представили в Канаді

Писанкові шедеври XXI століття представили в Канаді

6 березня 2016 року в Українському Культурному Осередку Вінніпегу (Ukrainian Cultural & Educational Center) відкрилася унікальна виставка “Писанкова Мозаїка” (Pysanka Mosaic) Давида та Дерека Василишен.

В той час, коли тисячолітні традиції Великодніх писанок залишалися практично незмінними, два канадсько-українських художника Давид та Дерек Василишен (David and Derek Wasylyshen) з Вінніпеґу створили справжні шедеври мистецтва – писанкову мозаїку.

“Писанкова Мозаїка” була офіційно представлена широкій публіці ще у 2009 році. З того часу унікальність, магнетична краса та інтригуючий дизайн її експонатів отримали визнання у різних країнах світу, стали цінним внеском у світову культуру та мистецтво.

Для створення цієї виставки художники використовували сотні писанкових розмальованих частинок в тривимірних, єдиних в такому стилі, мозаїчних картинах. “Писанкова Мозаїка” є результатом дуже довгого і унікального творчого процесу, який зберігає Великодні традиції українців і створює ще одну форму цінного мистецтва.

“Наскільки мені відомо, я єдиний у світі, хто створює такі картини,” – говорить Давид Василишен, – “Моя мозаїка представляє собою новий сучасний спосіб збереження і відображення стародавніх культурних українських традицій розписування Великодніх яєць”.

Писанкові шедеври

Писанкові шедевриПисанкові шедеври

Яскрава, красива, унікальна, видатна – так описували виставку, якa підняла українське Великоднє яйце на вищий рівень мистецтва, у різних країнах світу. “Писанкова Мозаїка” є однією з найбільших приватних колекцій Великодньої писанки у Північній Америці, якій присвятив один зі своїх випусків журнал National Geographic.

Протягом двох років виставка “подорожувала” по галереях Канади і США, а також Сингапуру, Пекіну, Гонконгу та інших містах світу.

Давид та Дерек Василишин – канадські українці у третьому поколінні – вдячні своїм батькам Евелін та Теду за те, що навчили любити і розуміти українську культуру, поселили у їхніх серцях любов до України.

Україна там, де українці.

Писанкові шедевриПисанкові шедевриПисанкові шедевриПисанкові шедевриПисанкові шедевриПисанкові шедеври1DSC_7326Писанкові шедевриПисанкові шедевриПисанкові шедевриПисанкові шедевриПисанкові шедевриПисанкові шедеври

ukrainianpeople.us