Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Полтавські майстри створили із глини музичні інструменти різних народів світу (ВІДЕО)

Полтавські майстри створили із глини музичні інструменти різних народів світу (ВІДЕО)
10 травня 2012 18:16

Пісні під звуки кераміки. Новим віянням моди стало повернення до етномотивів. Майстри з Полтавщини – Юрій Мирко, Дмитро Білокінь та Сергій Казьмін – створили із глини музичні інструменти різних народів світу. Серед них африканські, азіатські та індійські. А от українських свищиків серед інтернаціональної колекції немає.

Унікальна колекція керамічних інструментів завітала до Києва з Полтавщини. Місцеві майстри створили із червоної та сірої глини копії музичних інструментів різних народів світу.

Тут можна побачити китайські народні духові, як от сюнь. Є трансовий інструмент австралійських аборигенів діджеріду. Також є шивайя, утар та маракаси. З часом, запевняють майстри, ці новинки стануть настільки ж популярними та поширеними, як і нинішні улюбленці молоді тамтами. Щоправда, зізнається пан Юрій, колекція є експериментальною. Тому що переважна більшість присутніх експонатів – це гібриди знаних інструментів. На основі класичних полтавські майстри вигадують нові. Головне, говорять ремісники, знайти інші відтінки звучання.

Не останню роль відіграють підставки під глиняними горщиками. Обмотані мотузками кільця підкладають під інструмент. На перший погляд, щоб виріб не покотився чи не впав. Але насправді це регулятори звуку. Тобто, якщо на ноги музиканта покласти підставку, а вже на неї ставити керамічний жбан, то звук буде дзвінкішим. Найдревнішим інструментом експериментальної колекції є гатам. З індійської він перекладається як «горщик для води». І насправді, ззовні нагадує звичайну глиняну ємність для рідин. Щоправда, використовують гатам не як посуд, а як барабани.

cultureua.com

Від Рукотворів:
Виставка «Музика Землі» відкрилася у Центрі української культури та мистецтва (вул. Хорива, 19-В) і триватиме до 19 травня. Час роботи: з 10.00 до 19.00, у суботу – до 18.00, неділя – вихідний.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити