19 Лип 2012 18:27 Вісті

Огляд виставки за підсумком конкурсу української народної ляльки

Огляд виставки за підсумком конкурсу української народної ляльки

Завершився Другий Всеукраїнський конкурс із народної ляльки. Тепер витвори-фіналісти прикрашають стенди Державного музею іграшки в Києві. Вузлові, сучасні текстильні, а також красуні в національному вбранні доповнили колекцію автентичних ляльок закладу. Виставлено близько тридцяти ляльок ручної роботи, які приїхали з різних куточків України. А одна мотанка навіть перетнула кордон з боку Росії.

Роботи, що потрапили до фіналу конкурсу, експонуються біля виставки справжніх старовинних мотанок. Тож у музеї відвідувачі можуть побачити еволюцію народної ляльки.

Народна іграшка, кажуть знавці, відчула на собі вплив модних тенденцій. Навіть у традиційних ляльок нині з’являються елементи гламуру. На свою ляльку Ольга Собкович замість прикрас начіпляла птахів. Вузлову красуню назвала «Щастя» і не помилилась – мотанка ручної роботи принесла сільській вчительці перемогу. Вчителька-майстриня на ляльку витратила лише один вечір. Старовинні рушники для мотанки їй передали місцеві бабусі, а заявку для участі в конкурсі надіслали учні. Тож перемога – одна на всіх.

Суворих обмежень для майстрів-конкурсантів організатори не встановлювали. Головне – повністю ручна робота, натуральні матеріали та зріст ляльки – не більше 30 сантиметрів. Усього надійшло близько півсотні робіт.

Обмін досвідом – найголовніше в цьому конкурсі. Майже всі ці ляльки поповнять фонди Державного музею іграшки, тож відвідувачі зможуть побачити їх ще не раз.

Відео

Довідка

Перемогли:

  • Собкович Ольга (Черкаська обл.) I місце – номінація «Вузлова лялька»
  • Чернишова Олена (Дніпропетровська обл.) II місце – номінація «Вузлова лялька»
  • Москичева Марія (Росія, м.Ноябрськ) III місце – номінація «Вузлова лялька»
  • Павлова Люмила (Тернопільська обл.) – номінація «Лялька в національному українському вбранні»
  • Шимчук Роксоляна (Львівська обл.) – номінація «Сучасна українська текстильна лялька»

Відзнаки жюрі отримали:
Філь Вікторія, Теліженко Лариса, Костюченко Ольга, Фаренюк Людмила та Саєнко Тетяна.

Переможці глядацьких симпатій:
– Світлана Ковальова (Луганська обл.) – Facebook
– Наталія Чернишова (Дніпропетровська обл.) – Вконтакте

Переможці та учасники отримали призи та подарунки від спонсорів конкурсу: журналу «Все о рукоделии», магазину «Світ рукоділля» та майстерні «Мотанка».

Виставка робіт фіналістів триватиме до 21 липня.

Текст та відео cultureua.com
Більше світлин facebook.com/ukrmotanka