Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Народне вбрання Західного Полісся (ВІДЕО)

Народне вбрання Західного Полісся (ВІДЕО)

Модні тенденції наших прабабусь. Традиційне народне вбрання Західного Полісся зібране по селах Рівненської області двома чоловіками. Експонати виставки всебічно демонструють поліське вбрання середини 19 – початку 20 століття. Виготовлене воно з доморобних тканин і вирізняється серед інших регіонів своєрідним колоритом, з переважанням червоного та білого кольорів.

Майстер-клас вив'язування наміток


Ігор Пошивайло, голова Київського осередку майстрів з дівчатами з Музею Івана Гончара


Майстер-клас вив'язування наміток відвідувачі і фільмували і фотографували


Автентичне народне вбрання Західного Полісся з колекцій Ігоря Перевертнюка та Володимира Щибрі


Ігор Перевертнюк, Володимир Щибря, Тетяна Пошивайло, Юрій Мельничук (зліва направо)

 

Постоли

На початку 20 століття кожна українська модниця мріяла б мати у себе таке розмаїття нарядів. Сорочки, спідниці, фартухи, намітки – усе це автентичні та унікальні речі. Як не дивно, усю колекцію знайшли та зібрали докупи двоє чоловіків. Ігор Перевертнюк та Володимир Щибря – студенти, ще з дитинства вони почали цікавитися народним фольклором, а згодом і традиційним вбранням.

Найдавнішому костюму колекції більше 150 років. Його дослідники знайшли в селі Сварині. Це святкове вбрання. У такому не соромно було і до церкви сходити і з коханою одружитися. Такі костюми Ігор та Володимир знаходять у численних науково-дослідних експедиціях. За чотири роки їх було більше тридцяти. Улюблене захоплення займає майже весь вільний час, крім того, потребує ще й фінансових затрат. Адже власники рідкісної одежі зі своїми скарбами «за просто так» розлучатися не збираються. Дослідники розповідають: кожну вільну хвилину дівчата приділяли шиттю. Адже щоб створити всю цю красу майстриням потрібно було дуже багато часу і зусиль. Однак результатом таких старань був доволі багатий гардероб, який налічував 15-20 сорочок. Найважче – виготовити полотно, вишивка займала в середньому місяць.
В арсеналі фольклористів налічується більше сотні нарядів. Дослідники моди пращурів і самі із задоволенням вдягають знайдені костюми. Адже вони і гарні і повністю натуральні.

Ігор та Володимир уздовж та впоперек об’їздили Сарненський та Володимирецький райони Рівненської області. Кажуть, шукати вбрання стало для них вже стилем життя. Утім, вони переконані, це лише початок, незабаром дослідники планують розширити горизонти пошуків.

Триватиме виставка до 4 березня 2012 року в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» за адресою: Київ, вул. Лаврська, 19, ст.м. Арсенальна

Текст та відео: cultureua.com
Світлини — Богдан Пошивайло, НЦНК «Музей Івана Гончара»

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1146 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2020.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити