Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Напрацювання “Рукотворів” “позичили” одесити

Напрацювання “Рукотворів” “позичили” одесити
17 лютого 2010 01:21

Проект «Рідна Україна» ВГО «Новий матріархат» вирішив використати всі відкриті контакти майстрів, що опубліковані на “Рукотворах”, для пропаганди свого нового ресурсу. В листі, висланому на зібрані з нашого ресурсу скриньки, творчим людям пропонується надіслати світлини своїх робіт та інформацію про себе для нового проекту «Музей–аукцион народных мастеров Украины» (цитуємо мовою оригіналу). Ініціатори проекту обіцяють викласти інформацію про майстрів у себе і надалі започаткувати аукціон-продаж їхніх виробів.

Ми вітали б подібні ініціативи, бо чим їх більше, тим краще розвиватиметься народне мистецтво, якби не кілька особливостей.

По-перше, «Рідна Україна» використала базу контактів майстрів для залучення до практично ідентичного проекту без жодного слова подяки на нашу адресу за річну працю і збирання по крихтах інформації про кожного майстра. У листі-зверненні до майстрів база контактів вписана у блок “Кому” без використання прихованих копій, що відразу дало змогу побачити, кому масово надісланий лист.

По-друге, концепція, принципи роботи та просування нового проекту практично ідентичні аналогічним тезам “Рукотворів” (це можна побачити в листі).

По-третє, автори нового ресурсу до кінця не усвідомили, що вони заклали в назві проекту “Музей–аукцион народных мастеров Украины”. Якщо музей, то навіщо торгівля. Якщо аукціон, то хотілося б подивися, як це виглядатиме і кого продаватимуть “з молотка”.

І на останок, робити так, як зробила пані Ірина Єлісєйцева (саме це прізвище вказане в контактах) просто негарно. Так, ми свідомо робимо контактну інформацію про майстрів відкритою. Ми це робимо абсолютно безкоштовно для того, щоб ці люди мали вихід на кінцевого покупця. Але якщо подібні люди, як пані Єлісєйцева, використовують чужу працю, щоб стати по суті посередниками і торгувати виробами майстрів на “аукціоні”, то принаймні хоча б словом обмовилися про подібні ініціативи, а не робили їх за спиною.

Тому що конструктивних шляхів було багато: спитати дозволу на використання бази, запропонувати співпрацю чи хоча б подякувати за пророблену роботу.

P.S. Цікавим є те, що у листі пропозиція до майстрів вислана двома мовами і чільною є якраз російська. Якось не в’яжеться пропаганда українського традиційного мистецтва з пріоритетним використанням мови чужої держави, яка протягом історії співіснування з українцями, м’яко кажучи, “не вітала” розвиток української самобутності.

“Рукотвори”

Подаємо оригінал листа

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити