Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Напрацювання «Рукотворів» «позичили» одесити

Напрацювання «Рукотворів» «позичили» одесити
17 лютого 2010 01:21

Проект «Рідна Україна» ВГО «Новий матріархат» вирішив використати всі відкриті контакти майстрів, що опубліковані на «Рукотворах», для пропаганди свого нового ресурсу. В листі, висланому на зібрані з нашого ресурсу скриньки, творчим людям пропонується надіслати світлини своїх робіт та інформацію про себе для нового проекту «Музей–аукцион народных мастеров Украины» (цитуємо мовою оригіналу). Ініціатори проекту обіцяють викласти інформацію про майстрів у себе і надалі започаткувати аукціон-продаж їхніх виробів.

Ми вітали б подібні ініціативи, бо чим їх більше, тим краще розвиватиметься народне мистецтво, якби не кілька особливостей.

По-перше, «Рідна Україна» використала базу контактів майстрів для залучення до практично ідентичного проекту без жодного слова подяки на нашу адресу за річну працю і збирання по крихтах інформації про кожного майстра. У листі-зверненні до майстрів база контактів вписана у блок «Кому» без використання прихованих копій, що відразу дало змогу побачити, кому масово надісланий лист.

По-друге, концепція, принципи роботи та просування нового проекту практично ідентичні аналогічним тезам «Рукотворів» (це можна побачити в листі).

По-третє, автори нового ресурсу до кінця не усвідомили, що вони заклали в назві проекту «Музей–аукцион народных мастеров Украины». Якщо музей, то навіщо торгівля. Якщо аукціон, то хотілося б подивися, як це виглядатиме і кого продаватимуть «з молотка».

І на останок, робити так, як зробила пані Ірина Єлісєйцева (саме це прізвище вказане в контактах) просто негарно. Так, ми свідомо робимо контактну інформацію про майстрів відкритою. Ми це робимо абсолютно безкоштовно для того, щоб ці люди мали вихід на кінцевого покупця. Але якщо подібні люди, як пані Єлісєйцева, використовують чужу працю, щоб стати по суті посередниками і торгувати виробами майстрів на «аукціоні», то принаймні хоча б словом обмовилися про подібні ініціативи, а не робили їх за спиною.

Тому що конструктивних шляхів було багато: спитати дозволу на використання бази, запропонувати співпрацю чи хоча б подякувати за пророблену роботу.

P.S. Цікавим є те, що у листі пропозиція до майстрів вислана двома мовами і чільною є якраз російська. Якось не в'яжеться пропаганда українського традиційного мистецтва з пріоритетним використанням мови чужої держави, яка протягом історії співіснування з українцями, м'яко кажучи, «не вітала» розвиток української самобутності.

«Рукотвори»

Подаємо оригінал листа 

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
 • це все схоже на якийсь початок чийогось низькоякісного бізнесу. а те, що у Вас пророблена велика робота як з оформлення, так і наповнення сайту дозволяє, таким людям, нагло плагіатити все, що «нада»))

 • Отримала i я такого листа. I, чесно кажучи, розгубилася.

  З одного боку — чим бiльше про тебе iнформацii, тим, здавалося б, краще.Але щодо благих намiрiв «просування» майстрiв я теж засумнiвалася. А зробили вони, дiйсно, негарно. Просто використали чужу працю(щиро спрямовану на розкриття народних талантiв), особливо, коли майстер живе поза межами столицi . Бо все-таки нам киянам якось легше — часто ярмарки, фестивалi чи виставки, де можна мати прямий контакт з покупцем не переплачуючи проценти посередникам, вiд чого цiна на вироби стане вищою.

  Щодо участi у тому проектi я ще не вирiшила.Може я якась неправильна, бо зараз люди часто дивляться тiльки на грошi, але менi здаеться, що це буде не чесно по вiдношенню до Вас.

  Хочеться почути думки iнших майстрiв.

 • які тут ще сумніви можуть бути, щодо співпраці з крадіями!?!

  вкрали з початку, будуть красти і надалі!!!

  було б вірним організувати колективний протест всіх майстрів, хто існує на «рукотворах».

  ганьба крадіям!!!

 • Неллі, щодо якоїсь шкоди майстрам то я б не казав, що вона може бути. Бо Ви на першому етапі їм нічого не платите і ні перед ким не зобов'язані. Просто тут більше моральна проблема. Проблема чесності того, як починають свою роботу ці люди.

 • Ксю

  На такому безчесному грунті жодний псевдо бізнес-проект не зможе розвиватись. І думаю, це покаже час, незалежно від того, скільки майстрів візьме в ньому участь.

 • Щодо участi в «новому» проектi сумнiви розвiялися.

  НЕ ПIДТРИМУЮ. УЧАСTI НЕ БЕРУ !

 • і ми НЕ ПІДТРИМУЄМО! УЧАСТІ НЕ БЕРЕМО!

 • Володимир

  Читаю і підтримую Вашу сторінку! Особисто стикнувся з плагіатом.

  Авторське право треба відстоювати !

 • Оце так «проект» : музей-аукціон майстрів ! Тобто нас, майстрів, хочуть ЗБЕРІГАТИ або ПРОДАВАТИ за гроші, хто більше дасть. Здається, вони «самі не знають, чого хочуть».

  А ми — душею і серцем з «РУКОТВОРАМИ» !

 • Богдане, я співчуваю і згідний, що одесити поступили, як «одесити», які славляться крадіжками історично! Але тут може бути тільки одне рішення — закон про захист інтелектуальної власності. Ваші, Богдане, розробки, треба регіструвати в системі патентного або копірайт відомства і, коли одесити починають красти, — судити їх!

  Можна судити і зараз, бо крадіжка очевидна. Розумію, що це не так просто і має затрати, але з адвокатом інтелектуальної власності я б побалакав. Це єдине демократичне рішення і добрий вклад в систему захисту інтелектуальної власності — дуже важливо для майбутнього розвитку України!

 • Неллi

  Сумнiви розвiялися. Спiвпрацювати з ними не буду.

 • Пане Миколо, я просто дію за принципом, що якщо я витрачатиму час на з'ясування стосунків чи юридичну тяганину, то я його втрачу на творчість. Тому краще йти конструктивним шляхом. А якщо виникають подібні речі, то спершу варто просто зробити цей факт публічним. Витрачати і сили і кошти на судові тяганини не бачу сенсу.

 • Сашко Гончарський

  Одеському євгейству КОПНЯКА під гепу ! ! !

 • Сашко Гончарський

  ...a РУКОТВОРАМ, ХВАЛА І ШАНА...

 • Ксю

  Погоджуюсь із п. Миколою, оскільки це правдива активна громадянська позиція. Такими маленькими кроками ми йдемо до більш цивілізованого та юридично захищеного суспільства.

  Також розумію позицію п. Богдана щодо трати часу. Але якщо є бодай найменша можливість із оптимальними затратами ресурсів захистити свої авторські права (згадаймо, що посягання ці не перші), то зробіть це. Прийнаймні на майбутнє убезпечте себе від подібних ситуацій.

 • Ксю

  но-но! не треба судити про всіх одеситів чи євреїв за цим вчинком!

  я — одеситка, але також не погоджуюсь із такими порушеннями прав. і вважаю, що на РУКОТВОРАХ немає місця категоричним і войвничим закликам чи (о)судженням!!!

 • Тут не той випадок, коли треба вмикати юридичні механізми...

 • Сашко Гончарський

  ...абсолютно погоджуюсь — усих евреїв чи одеситів неможна судити по цьму, але ж що поробиш, коли вже так склалось зі сторони євреїв (яких в Одесі чимало) найбільше трапляється подібні вчинки. І підтримую що таким темам не місе на РУКОТВОРАХ, погарячкував... ...каюсь за почату тему .

 • Шановні, в Одесі дійсно багато добрих людей. Вони часто гостюють у нашій садибі. А пані Ірина сама себе покарала.

  Я також не буду там розміщувати свої матеріали. Хочу бути на вашому сайті! Пропоную обмінятися посиланнями. Мій сайт — sadyba.ks.ua

  З повагою і побажаннями успіхів

  Ольга з Марійкиної садиби

 • Ксю

  2 Сашко Гончарський:

  каяття приймається))))))))))))

  окреме «дякую» за розуміння й толерантність, а ще за сміливість визнавати помилки, цього так мало (прийнаймні в моєму житті)!

 • Не зовсям зрозуміло — та все одно дякую за відгук. Лише вважаю, що злослів`я нікого не красить... Краще давайте далі і вперто творити гарні -сайти, ляльки, глечики, вишиванки.

  Ольга с Марійкиної садиби

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1140 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити