Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

На Верховинщині помер гуцульський музикант-віртуоз Роман Кумлик

На Верховинщині помер гуцульський музикант-віртуоз Роман Кумлик
23 січня 2014 10:48

Від серцевого нападу на 66-му році життя помер відомий гуцульський музикант-віртуоз, краєзнавець, фольклорист, заслужений працівник культури України Роман Кумлик.

Уродженець села Верхній Ясенів Верховинського району походив із родини репресованих: батько загинув у 1949 році, а матір у 1950 році заслали до Мордовії, і лише через 25 років їй було дозволено повернутися до Верховини.

Роман Кумлик із дитячих років займався музикою, ноти і музичну грамоту опанував самостійно. У 1982 році створив відому далеко за межами Прикарпаття капелу народних інструментів «Черемош».

15 років музикант працював у Польщі за контрактом з Люблінським академічним центром культури імені Марії Туріс-Латовської. Виступав з концертами, займався викладацькою діяльністю.

Та найбільшої слави музикантові принесло те, що сам він грав на 35 музичних інструментах, більшість із яких виготовив власноруч. Його ще називали «людина-оркестр».

У власному будинку він створив музей побуту, етнографії та музичних інструментів – не один туристичний маршрут пролягав через цей домашній музей.

До передачі івано-франківського радіожурналіста Володимира Безгачнюка до 90-річчя від дня народження Сергія Параджанова Роман Кумлик на старовинних автентичних інструментах записав усю музику, яка звучала у фільмі «Тіні забутих предків».

Роман Кумлик не дочекався виходу у світ збірки гуцульських пісень, яку підготував до друку: це 40 власних та близько 60 записаних зі слів старожилів.

Для обласного радіо він готував цикл пісень на слова Тараса Шевченка у супроводі гуцульських інструментів. Встиг лише записати «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Заповіт».

radiosvoboda.org

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити