Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Олег Скрипка: На КМ-2009 зіграє кобзар, який практично ніколи не виїжджав зі свого села

Олег Скрипка: На КМ-2009 зіграє кобзар, який практично ніколи не виїжджав зі свого села
19 червня 2009 15:58

Цього року народних майстрів на фестивалі «Країна Мрій» буде більше. Якщо попередні роки свій рукотворний крам привозили до ста умільців, то тепер з півтори сотні. Як ніколи, багато буде народних іграшок та ляльок з різних регіонів України. Порадують і сучасні модельєри, які представлять сучасний одяг з прадавньою традиційною народною вишивкою.

Як повелося, у день свята куватимуть ковалі, ткатимуть верстати, крутитимуться гончарні кола. А особливістю майстер-класів на дитячому майданчику буде те, що навчатимуть дітей самі діти – вихованці досвідчених та заслужених майстрів народного мистецтва.

Олексій ДоляОлексій Доля, куратор Алеї майстрів:
– Перевірено було вже на кількох виставках, що на дитячому майданчику хочуть, щоб максимально дітей вчили діти. Тобто не дорослі майстри, вже досвідчені, заслужені, а їхні учні. Які вчитимуть писати писанки, витинати витинанки, ліпити з глини. Я думаю, що буде дуже цікаво. Я пам’ятаю, коли ми майже 10 років тому починали проект «Українська традиційна іграшка та лялька», то було дуже мало майстрів, які робили традиційну іграшку та ляльку. То зараз є дуже багато майстрів, є вже цілі школи.

Ігор Рачок, кобзар

Ігор Рачок, кобзар

У музичній частині дійства організатори «Країни Мрій» зробили акцент саме на українські автентичні професійні колективи. Це будуть фахові люди з музичною освітою.

На фестиваль Олег Скрипка пообіцяв привезти кобзаря, який, з його слів, практично ніколи не виїжджав зі свого села Лавіркове. Ігор Рачок 1937 року народження з Чернігівської області вперше побуває на “Країні Мрій”. У день фестивалю високим баритоном він гратиме на бандурі на Кобзарській сцені.

А от щодо головного ідейника та ініціатора фестивалю «Країна Мрій» Олега Скрипки, то цього року ВеВешник поступається місцем молодим. А сам у цей час виконуватиме українські пісні на найбільшому етнічному фестивалі в Росії, який вже кілька років відбувається в Казані.

Олег СкрипкаОлег Скрипка, ініціатор міжнародного етнічного фестивалю «Країна Мрій»:
– Саме цього року на фестивалі в Казані нам запропонували представляти Україну. Ну, і дружніх татар треба підтримати. По перше, треба їм заспівати українську пісню, а по-друге, у мене ще така місія – ми будемо грати на одній сцені з Ману Чао. Я його знаю ще по своєму французькому періоду, я вже декілька років намагаюся його привезти на Країну Мрій. Ману Чао ніколи не був в Україні і не дуже хоче сюди їхати, бо боїться. Думає, що ми тут дикі люди. І я хочу його переконати в іншому, з ним поговорити і може бути, що наступного року ми зможемо почути Ману Чао на «Країні Мрій».

Якщо сам фестиваль триватиме всього день, то літературна його частина продовжиться наступного дня у дворику музею Івана Гончара. Протягом 27-28 червня майстри «пера і клавіатури» презентуватимуть відвідувачам багатий на сюрпризи книжковий ярмарок. Серед основних несподіванок – майстер-класи із друкарської справи, з палітурення книжок, каліграфії, ворожіння на книжках.

Нагадаємо, міжнародний етно-фестиваль «Країна Мрій» відбудеться 27 червня 2009 року традиційно на Співочому полі у Києві. Ознайомитися з планом проведення заходу можна на іменній сторінці дійства: http://www.krainamriy.com. Тут подано також відомості про учасників цьогорічного фестивалю – іноземних гостей, вітчизняних співців та музик.

Світлина кобзаря зі сторінки фестивалю.

“Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити