Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Олег Скрипка: На КМ-2009 зіграє кобзар, який практично ніколи не виїжджав зі свого села

Олег Скрипка: На КМ-2009 зіграє кобзар, який практично ніколи не виїжджав зі свого села
19 червня 2009 15:58

Цього року народних майстрів на фестивалі «Країна Мрій» буде більше. Якщо попередні роки свій рукотворний крам привозили до ста умільців, то тепер з півтори сотні. Як ніколи, багато буде народних іграшок та ляльок з різних регіонів України. Порадують і сучасні модельєри, які представлять сучасний одяг з прадавньою традиційною народною вишивкою.

Як повелося, у день свята куватимуть ковалі, ткатимуть верстати, крутитимуться гончарні кола. А особливістю майстер-класів на дитячому майданчику буде те, що навчатимуть дітей самі діти – вихованці досвідчених та заслужених майстрів народного мистецтва.

Олексій ДоляОлексій Доля, куратор Алеї майстрів: 
— Перевірено було вже на кількох виставках, що на дитячому майданчику хочуть, щоб максимально дітей вчили діти. Тобто не дорослі майстри, вже досвідчені, заслужені, а їхні учні. Які вчитимуть писати писанки, витинати витинанки, ліпити з глини. Я думаю, що буде дуже цікаво. Я пам’ятаю, коли ми майже 10 років тому починали проект «Українська традиційна іграшка та лялька», то було дуже мало майстрів, які робили традиційну іграшку та ляльку. То зараз є дуже багато майстрів, є вже цілі школи. 

Ігор Рачок, кобзар

Ігор Рачок, кобзар

У музичній частині дійства організатори «Країни Мрій» зробили акцент саме на українські автентичні професійні колективи. Це будуть фахові люди з музичною освітою.

На фестиваль Олег Скрипка пообіцяв привезти кобзаря, який, з його слів, практично ніколи не виїжджав зі свого села Лавіркове. Ігор Рачок 1937 року народження з Чернігівської області вперше побуває на «Країні Мрій». У день фестивалю високим баритоном він гратиме на бандурі на Кобзарській сцені.

А от щодо головного ідейника та ініціатора фестивалю «Країна Мрій» Олега Скрипки, то цього року ВеВешник поступається місцем молодим. А сам у цей час виконуватиме українські пісні на найбільшому етнічному фестивалі в Росії, який вже кілька років відбувається в Казані.

Олег СкрипкаОлег Скрипка, ініціатор міжнародного етнічного фестивалю «Країна Мрій»:
— Саме цього року на фестивалі в Казані нам запропонували представляти Україну. Ну, і дружніх татар треба підтримати. По перше, треба їм заспівати українську пісню, а по-друге, у мене ще така місія – ми будемо грати на одній сцені з Ману Чао. Я його знаю ще по своєму французькому періоду, я вже декілька років намагаюся його привезти на Країну Мрій. Ману Чао ніколи не був в Україні і не дуже хоче сюди їхати, бо боїться. Думає, що ми тут дикі люди. І я хочу його переконати в іншому, з ним поговорити і може бути, що наступного року ми зможемо почути Ману Чао на «Країні Мрій». 

Якщо сам фестиваль триватиме всього день, то літературна його частина продовжиться наступного дня у дворику музею Івана Гончара. Протягом 27-28 червня майстри «пера і клавіатури» презентуватимуть відвідувачам багатий на сюрпризи книжковий ярмарок. Серед основних несподіванок — майстер-класи із друкарської справи, з палітурення книжок, каліграфії, ворожіння на книжках.

Нагадаємо, міжнародний етно-фестиваль «Країна Мрій» відбудеться 27 червня 2009 року традиційно на Співочому полі у Києві. Ознайомитися з планом проведення заходу можна на іменній сторінці дійства: http://www.krainamriy.com. Тут подано також відомості про учасників цьогорічного фестивалю – іноземних гостей, вітчизняних співців та музик.

Світлина кобзаря зі сторінки фестивалю.

«Рукотвори»

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
 • фофка

  Лисичко, вибач, але про те, що Рачок ніколи не був в місті — це маячня.

  Десь з півроку тому він в оперному театрі в Києві отримував з рук Ющенка якусь медальку.

  • Це Скрипка сказав

  • Ми може лише дописати альтернативну інформацію, якщо вона матиме підтвердження. Наразі в інеті нуль інформації про це нагородження..

  • Дякую Фофка за зауваження. Перевірили інформацію — підправили. Виявилося, що у кількох джерелах, звідки ми брали додаткові дані, були різні факти про цього кобзаря.

   Дійсно, минулого року Ігор Рачок отримав звання заслуженого працівника культури України. Тому у Києві він все-таки був. Але до цього, пан Ігор дійсно зі свого села практично ніколи не виїжджав.

   • фофка

    ага

    там ще така цікава ситуація була —

    підчас нагородження, прямо на сцені Рачок Ющенку на вухо шепнув щось явно не дуже приємне.

    Юща аж покоробило.

    так що, не дивлячись, на те, що Лавірків хутір (так, начебто, правильно називається місце, де він живе) на місто не схожий, але люди там здраві мешкають)

 • Стреленко Віталій

  Підкажіть, будь ласка, як проїхати до Співочого поля? Спробую пробитися зі своїми виробами на Країну Мрій вперше. Дякую.

  • Катерина

   Орієнтуйтеся на Музей Івана Гончара, що знаходиться біля Києво-Печерської Лаври. До нього їхати так: автобусом №24 (або від Майдану Незалежності або від метро Арсенальна) до кінцевої зупинки. Але від різних кінців Києва можуть бути інші маршрути... А далі проходите повз Музей Гончара, бачите перед собою Музей історії Великої Вітчизняної війни (в образі жінки з мечем), повертаєте ліворуч і йдете вниз по дорозі. По цій алеї зазвичай і стоять майстри на Країні Мрій. А саме Співоче Поле знаходиться трохи нижче, праворуч...

  • Волошина Юлія

   Пане Віталію, на фестиваль майстрів запрошують. «Пробиватися» туди — то тільки лишні нерви і для Вас, і для організаторів, і для охорони. Краще зв'яжіться з куратором Алеї майстрів, розкажіть про себе, покажіть свої вироби, чи вишліть фотографії на e-mail. Якось домовтеся. Час ще є. Пан Олекса — дуже позитивна і приємна людина, з ним працювати — одне задоволення. Просто дайте йому про себе знати ДО 27 ЧЕРВНЯ!!!!! Якщо Ваші роботи відповідають формату і рівню фестивалю — буде запрошення, місце в Алеї майстрів; гарно себе зарекомендуєте — їздитимете кожного року як поважний Майстер на особисте запрошення!!! Так же набагато приємніше :)))

   Щиро сподіваюся, що моя порада стане Вам у пригоді.

   • Дуже цікаво було б почути від позитивної людини, чому «Мокша» на «Країні мрій» виявилась зайвою. Невже рівень занизький чи «неформат»?

    • по ідеї, якщо з точки зору традиційного мистецтва, то це частково дійсно неформат. Тому й виникали проблеми.

    • Волошина Юлія

     Перепрошую, що дозволила собі засумніватися в Вашій компетенції, але Ви впевнені, що Мокші не було на КМ?

    • До Юлії: Я у іншій темі вже сказав про те, шо вони були... elgephest вже про це знає..

 • Стреленко Віталій

  Щиро дякую за відповідь. Вся проблема в тому, що мною були вислані зразки моїх робіт ще місяця два тому на електронну пошту, але відповіді не поступило до цих пір. Тому зараз доводиться знову налагоджувать контакти. Крім того я пробував налагодить телефонний контакт з організаторами, але мене чомусь з*днували з приватною квартирою. Тому дуже сильно прошу надайте будь-яку реальну контактну інформацію чи то з паном Долею чи то з організаторами з привод умоєї учсті в роботі фестивалю. Я вас не підведу. Дякую.

  • Волошина Юлія

   Обіцяти нічого не можу, але зроблю все, що в моїх силах.

   Як мені з Вами зв'язатися, пане Віталію?

 • Стреленко Віталій

  8097 835 44 75

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1140 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити