19 Чер 2009 15:58 Вісті

Олег Скрипка: На КМ-2009 зіграє кобзар, який практично ніколи не виїжджав зі свого села

Олег Скрипка: На КМ-2009 зіграє кобзар, який практично ніколи не виїжджав зі свого села

Цього року народних майстрів на фестивалі «Країна Мрій» буде більше. Якщо попередні роки свій рукотворний крам привозили до ста умільців, то тепер з півтори сотні. Як ніколи, багато буде народних іграшок та ляльок з різних регіонів України. Порадують і сучасні модельєри, які представлять сучасний одяг з прадавньою традиційною народною вишивкою.

Як повелося, у день свята куватимуть ковалі, ткатимуть верстати, крутитимуться гончарні кола. А особливістю майстер-класів на дитячому майданчику буде те, що навчатимуть дітей самі діти – вихованці досвідчених та заслужених майстрів народного мистецтва.

Олексій ДоляОлексій Доля, куратор Алеї майстрів:
– Перевірено було вже на кількох виставках, що на дитячому майданчику хочуть, щоб максимально дітей вчили діти. Тобто не дорослі майстри, вже досвідчені, заслужені, а їхні учні. Які вчитимуть писати писанки, витинати витинанки, ліпити з глини. Я думаю, що буде дуже цікаво. Я пам’ятаю, коли ми майже 10 років тому починали проект «Українська традиційна іграшка та лялька», то було дуже мало майстрів, які робили традиційну іграшку та ляльку. То зараз є дуже багато майстрів, є вже цілі школи.

Ігор Рачок, кобзар

Ігор Рачок, кобзар

У музичній частині дійства організатори «Країни Мрій» зробили акцент саме на українські автентичні професійні колективи. Це будуть фахові люди з музичною освітою.

На фестиваль Олег Скрипка пообіцяв привезти кобзаря, який, з його слів, практично ніколи не виїжджав зі свого села Лавіркове. Ігор Рачок 1937 року народження з Чернігівської області вперше побуває на “Країні Мрій”. У день фестивалю високим баритоном він гратиме на бандурі на Кобзарській сцені.

А от щодо головного ідейника та ініціатора фестивалю «Країна Мрій» Олега Скрипки, то цього року ВеВешник поступається місцем молодим. А сам у цей час виконуватиме українські пісні на найбільшому етнічному фестивалі в Росії, який вже кілька років відбувається в Казані.

Олег СкрипкаОлег Скрипка, ініціатор міжнародного етнічного фестивалю «Країна Мрій»:
– Саме цього року на фестивалі в Казані нам запропонували представляти Україну. Ну, і дружніх татар треба підтримати. По перше, треба їм заспівати українську пісню, а по-друге, у мене ще така місія – ми будемо грати на одній сцені з Ману Чао. Я його знаю ще по своєму французькому періоду, я вже декілька років намагаюся його привезти на Країну Мрій. Ману Чао ніколи не був в Україні і не дуже хоче сюди їхати, бо боїться. Думає, що ми тут дикі люди. І я хочу його переконати в іншому, з ним поговорити і може бути, що наступного року ми зможемо почути Ману Чао на «Країні Мрій».

Якщо сам фестиваль триватиме всього день, то літературна його частина продовжиться наступного дня у дворику музею Івана Гончара. Протягом 27-28 червня майстри «пера і клавіатури» презентуватимуть відвідувачам багатий на сюрпризи книжковий ярмарок. Серед основних несподіванок – майстер-класи із друкарської справи, з палітурення книжок, каліграфії, ворожіння на книжках.

Нагадаємо, міжнародний етно-фестиваль «Країна Мрій» відбудеться 27 червня 2009 року традиційно на Співочому полі у Києві. Ознайомитися з планом проведення заходу можна на іменній сторінці дійства: http://www.krainamriy.com. Тут подано також відомості про учасників цьогорічного фестивалю – іноземних гостей, вітчизняних співців та музик.

Світлина кобзаря зі сторінки фестивалю.

“Рукотвори”