Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

На Дніпропетровщині відкрили музей засновника школи петриківського розпису Федора Панка

На Дніпропетровщині відкрили музей засновника школи петриківського розпису Федора Панка
27 грудня 2013 23:02

26 грудня у селищі Петриківка на Дніпропетровщині запрацював музей корифея петриківського розпису, українського майстра народного декоративного розпису та народної декоративної графіки Федора Панка (1924-2007). У відкритті невеликого музею взяли участь представники влади і мистецької громадськості.

Музей створила учениця і дочка відомого митця Валентина Панко, теж майстриня петриківського розпису. Упродовж двох місяців вона розкладала в меморіальній кімнаті роботи батька зі своєї приватної колекції та речі, пов’язані з його життям.

За словами мистецтвознавців, заслужений майстер народного мистецтва України, Федір Савич Панко створив цілу школу петриківського розпису, який став візитівкою України. Більше 50 років тому він відродив у Петриківці мистецтво традиційної українського живопису, заснував і очолив першу і єдину в світі фабрику петриківського розпису «Дружба».

Його роботи відомі в Україні й за кордоном, він був першим художником, який почав використовувати портрет у петриківському розписі. Панко також викладав композицію петриківського орнаменту в дитячій художній школі, серед його учнів – чимало відомих митців.

Крім того, у селищі Петриківка відбулись урочисті заходи з нагоди внесення петриківського розпису до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО у грудні 2013 року. Петриківка стала першим представником від України, який отримав цей статус. Майстри сподіваються, що тепер цікавість до петриківки зросте й вони не залишаться без замовлень.

Петриківський розпис бере початок з ХVІІІ століття, з настінного розпису придніпровських хат. Наразі у Петриківці працює понад сорок провідних майстрів декоративного малярства.

radiosvoboda.org

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити