Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

На Дніпропетровщині відкрили музей засновника школи петриківського розпису Федора Панка

На Дніпропетровщині відкрили музей засновника школи петриківського розпису Федора Панка
27 грудня 2013 23:02

26 грудня у селищі Петриківка на Дніпропетровщині запрацював музей корифея петриківського розпису, українського майстра народного декоративного розпису та народної декоративної графіки Федора Панка (1924—2007). У відкритті невеликого музею взяли участь представники влади і мистецької громадськості.

Музей створила учениця і дочка відомого митця Валентина Панко, теж майстриня петриківського розпису. Упродовж двох місяців вона розкладала в меморіальній кімнаті роботи батька зі своєї приватної колекції та речі, пов’язані з його життям.

За словами мистецтвознавців, заслужений майстер народного мистецтва України, Федір Савич Панко створив цілу школу петриківського розпису, який став візитівкою України. Більше 50 років тому він відродив у Петриківці мистецтво традиційної українського живопису, заснував і очолив першу і єдину в світі фабрику петриківського розпису «Дружба».

Його роботи відомі в Україні й за кордоном, він був першим художником, який почав використовувати портрет у петриківському розписі. Панко також викладав композицію петриківського орнаменту в дитячій художній школі, серед його учнів – чимало відомих митців.

Крім того, у селищі Петриківка відбулись урочисті заходи з нагоди внесення петриківського розпису до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО у грудні 2013 року. Петриківка стала першим представником від України, який отримав цей статус. Майстри сподіваються, що тепер цікавість до петриківки зросте й вони не залишаться без замовлень.

Петриківський розпис бере початок з ХVІІІ століття, з настінного розпису придніпровських хат. Наразі у Петриківці працює понад сорок провідних майстрів декоративного малярства.

radiosvoboda.org

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
  • василь

    ось так і не вмре Україна: добрі люди, добра справа, добра память світу збереже від азірових та їх яничарів все чисте, високодуховне, повне світла та надії українське мистецтво

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1139 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити