Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Міжнародна корпорація REMMERS реставруватиме хату XVI ст. з музею у Пирогові

Міжнародна корпорація REMMERS реставруватиме хату XVI ст. з музею у Пирогові
14 жовтня 2013 16:33

Національний музей народної архітектури та побуту України й Фундація Героя України, фундатора музею, академіка Петра Тронька здійснили перший спільний крок до порятунку української хати XVI століття. Про катастрофічний стан цієї споруди йшлося у публікації Анатолія Сєрикова «Біда просто неба: у національному скансені гине реліктова пам'ятка народної архітектури 1587 року».

На листовне прохання про допомогу голови правління Фундації Лариси Петрівни Тронько із Німеччини відгукнулася міжнародна корпорація REMMERS, що має репутацію реставратора №1 в сучасній Європі. 10 жовтня 2013 року до Києва в терміновому порядку прибули для обстеження загроженої пам'ятки провідні експерти REMMERS на чолі з паном Кристофом НАККЕ (Christoph NACKE), керівним менеджером для Східної Європи (Україна, Польща, Угорщина, Чехія, Румунія, Росія). Фахівці провели детальний огляд деревини, структурне обстеження пам'ятки та додаткову її фотофіксацію, щоб уже в наступні дні розробити і представити пропозиції та рекомендації щодо реставрації та консервації унікального об'єкта дерев'яного зодчества світового ґатунку.

Пирогів

Пирогів

«Ми свідомі свого відповідального і почесного обов'язку, — зауважив доктор Кристоф НАККЕ, — зважено і ефективно рятувати унікальний набуток України. Але завдання непросте, оскільки в окремих місцях вологість деревини сягає 85%, а грибкові ураження мають багатолітні нашарування».

На думку Юрія Трушківського, провідного консультанта відділу «Захист деревини» корпорації REMMERS, попри бажання негайно розпочати рятувальні заходи, практичній роботі мають передувати значні підготовчі роботи. Вкрай важливо, найперше, ззовні захистити споруду від негоди і атмосферних впливів, а потім розпочати її планомірне вентилювання.

Про подальший розвиток подій Ви зможете довідатись із наступних публікацій інтернет-видання http://petro-tronko.blogspot.com або в мережі Фейсбук.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Залишити відгук

3 Коментарі в "Міжнародна корпорація REMMERS реставруватиме хату XVI ст. з музею у Пирогові"

Сповіщати про
avatar
Сортувати за:   новими | старішими | з найвищими оцінками
Наталія
Гість

Це не українська хата а типова москальська хата 17 століття.

Ганьба!

Косміна Оксана
Гість
Косміна Оксана

Це однокамерна курна хата, які ще зрідка можна було зустріти на Поліссі. Але звідки взялась ця фантастична дата? Архаїчність плануваня, ще не свідчить про те, що ця хата 16 ст. З легкої руки п.Верговського ця дата викарбувана на табличці і більшість це сприймає на віру. До речі, аналогічна поилка є і в датування хати з Закарпаття — там позначено 17 -18 ст. Хоча насправді обидві споруди це 19 ст.

Косміна Оксана
Гість
Косміна Оксана

Але звісно, це не є підставою її не реставрувати. На превеликий жаль реставрації підлягає значна кількість експонатів цього музею. Я вже не кажу про елементарне перекриття практично вісх хат, які мають солом'яний дах. Я буквально на днях була в музеї (після довгої перерви) і мене просто жахнув стан будівель. Для журналістів ситуація з «найдавнвшою» хатою — це привід сенсаційної публікації. Але чомусь ніхто з тих, хто вболіває за музей не задасться питанням, що в такого рівня музеї практично немає архітекторів. В свій час кожна зона мала свого архітектора, а тепер — ні! Результат такої кадрової політики видно неозборєним оком.

wpDiscuz
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2018.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити