Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Майстри протестують проти умов участі у ярмарку на «Країні Мрій»

Майстри протестують проти умов участі у ярмарку на «Країні Мрій»

Близько двох десятків народних майстрів підписали і надіслали керівництву «Країни Мрій» відкритого листа, у якому не погоджуються з умовами участі у цьогорічній Алеї майстрів в рамках фестивалю. Зокрема, вважають невдалою ідею реєстрації всіх учасників ярмарку лише у переддень фестивалю 21 червня і отримання місць у порядку живої черги. Мовляв, це відкриє шлях до участі у ярмарку людей, які не мають стосунку до народного мистецтва, і не дозволить справжнім умільцям зайняти місця, які традиційно вони мали на Співочому полі з року в рік.

Зі слів підписантів листа, навіть оплата, яка складає близько 200 гривень за 1 метр на два дні, не гарантує комфортних умов, бо частина продавців сувенірної продукції вже кілька днів чергує біля воріт «Країни Мрій», щоби бути першими. А для майстрів з регіонів ще один день у живій черзі — це додаткові фінансові витрати.

Тамара Негода, майстриня:
— Що найбільше і обурило, що ніхто нікого не записує. Нам кажуть: хто ви, що ви, нас зовсім не бентежить, чи ви заслужені, чи ви майстри, чи ви народні, чи перекупники. Ніхто не був проти того, щоб якісь там кошти брали, але коли у мене їх беруть, нічого не дають, не пропонують і хочуть кудись запхати і при цьому іще кажуть — мені байдуже хто ти...

Ірина Ковальчук-Пастернак, майстриня:
— Я самодостатня як художник і як людина. Я приходжу на Країну Мрій в основному поспілкуватися з нормальними людьми. В мене навіть заробіток не стоїть на першому місці. І якщо при слові Країна Мрій у мене не виникало ніяких сумнівів, чи я туди піду чи не піду, то цього року я не знаю, чи варто це робити.

Натомість координатор алеї майстрів Тетяна Гапонова наголошує, що рівні умови для всіх майстрів є справедливими. І якщо майстер хоче обрати краще місце для себе, то слід просто приїхати у переддень фестивалю. А зарезервувати місця для усіх достатньо важко. Тезу про те, що у декого з майстрів вже були усталені місця на Алеї, організатор ярмарку відкидає. І наголошує, що жива черга дозволить зробити процес розстановки майстрів організованішим.

Тетяна Гапонова, координатор алеї майстрів:
— Я не вважаю, що попереду треба ставити майстрів, які досягли чогось... У нас, знаєте, в нашій країні можна досягти чого хочеш, і не завжди це справедливо. Для нас майстри всі рівні. І якщо якась людина ще ніде не брала участь, вона, можливо, вперше на фестивалі, але в неї гарні роботи, то чому ми повинні поставити її десь далеко, а та людина, яка щороку бере участь і вже є заслуженою поставити її на перше місце? У нас такої концепції на фестивалі немає. Є якісь вимоги до майстрів, але досвід не є головною вимогою.

Зі слів організаторів ярмарку, повністю убезпечитися від того, щоб на фестивалі не було китайської сувенірки чи неякісних робіт, не можна, бо на це впливає людський фактор. Однак роботи все ж фільтрують на предмет відповідності вимогам дійства. Половину майстрів із заявлених на алеї майстрів чекають вранці у перший день фестивалю 22 червня і їх загалом має бути близько трьохсот. Майстри ж між іншого зазначають, що ситуація делікатна тим, що декотрі місця на все літо викупили колишні продавці з Андріївського узвозу, і невідомо, чи вони вивільнять їх на 2 дні «Країни Мрій».

Під відкритим листом до фестивалю підписалися такі майстри як Тамара Негода, Надія Химиченко, Леся Турукіна, Тамара Вовчарук, Т. Кононенко, Каркачови Олександр та Світлана, Леся Денисенко-Ерєменко, Н. Кучер, Н. Кириченко, Ірина Ковальчук-Пастернак та Олександр Ковальчук, Жанна Россипчук, Обухівський, Білоцерківський та Ірпінський осередки спілки народних майстрів.

Нагадаємо, фестиваль «Країна Мрій» відбувається щорічно 2004 року і його ініціатором є лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка. Цього року фестиваль відбудеться 22-23 червня. Він включений у програму Євро-2012.  Офіційна сторінка фестивалю krainamriy.com

Позиції сторін збирав Богдан Гдаль, «Рукотвори»

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Залишити відгук

22 Коментарі в "Майстри протестують проти умов участі у ярмарку на «Країні Мрій»"

Сповіщати про
avatar
Сортувати за:   новими | старішими | з найвищими оцінками
Ірина Суліковська
Гість
Ірина Суліковська

Цілком згодна. Я також вирішила саме через цю ситуацію в Країні Мрій участь цей рік не брати. На фестивалі я з самого першого року. Пропустила через хворобу другий фестиваль. Бачила, як Країна Мрій за 3 роки стала культовим фестивалем. Але це проект, якій убили гроши. Як тількі на фестивалі вирішили заробляти — він умер. 3 роки тому на фестивалі було 30000 людей, торік ледве 3000. Це агонія.

Наталка Катриченко
Гість

Згодна! Це відкриє шлях до участі людей, далеких від народного мистецтва. Тож, я майже впевнена, що завтра Країну мрій заполонять продавці китайської продукці... «Жива черга» ніяк не може зробити цей процес організованішим! Навпаки!

Ігор Пошивайло
Гість
Ігор Пошивайло
Можна зрозуміти позицію організаторів ярмарку — з людьми, а особливо творчими, не так просто співпрацювати. Але якщо береться оплата за послуги, то має бути сервіс. «Жива черга» — нагадує минуле. Невже і виступаючі на фестивалі музичні гурти також у черзі стоятимуть для виходу на сцену? Цілком зрозуміло, що існує програма... Уявімо «рівних між собою» футбольних фанів, котрі стоять у живій черзі за квитками на матч. Невже складно затвердити перелік майстрів-учасників, розіграти у лотерею їхнє місце (якщо вже по-чесному)і закріпити за ними? Шкода, що політика «рівності усіх майстрів», що яскраво виявляється на Андріївському узвозі, Сорочинському ярмарку і багатьох інших т.зв. ярмарках народного мистецтва, вже дісталася… Read more »
Тетяна Серебреннікова
Гість

Репутація фестивалю зіпсована, все тримається на хороших людях, але з року рік їх все менше на фестивалі. І майстрів, і артистів.

Організатор справді не відповідає на прості запитання, ніхто не гарантує ні порядок, ні збереження «обраних» місць; 200 грн/м для майстрів — це велика сума, погодиться багато хто, особливо після «хороших» продажів на професійних «святах» в музеї с. Пирогів.

Прикро, що хороша справа Олега Скрипки перетворюється на базар-вокзал.

Збираюсь на завтра з важким серцем.

prorvaua
Гість

Те, що фестиваль комерціалізується — це правильно. Але це робиться по-хамськи, абсолютно в дусі політичних реалій. До того ж люд, який приходить потусить некупівельно спроможний, по суті свого мислення. Тому моїм колегам вигода тільки в спілкуванні(Ірина має рацію). Градація майстрів-суб'єктивна річ, але теж має бути комерційно виправдана: платять тож всі однаково!!!...а взагалі пригадайте вислів Філософа у «Вавілоні ХХ» про «апостолів».І забийте на мрії-живете ж то в країні!:)))

Валерій Ленартович
Гість
Валерій Ленартович

Саме по усім цим причинам вже другий рік ігнорую цей фестиваль.

Це не комерціалізація, це базарізація.

Нечайка
Гість

Скрипка «здав» фестиваль КМДА. Назвав Януковича «хорошим менеджером». То чого чекати від таких розпорядників, як Гапонова? Будуть продавати вишиті в Китаї рушники й китайські свистульки.

Замість мрій — глупа конформістська реальність: ми вам підтримку, ви нам — не лише рекламу, а й гроші.

А для справжніх майстрів — все менше місця.

Іван
Гість
Падіння рейтингу фестивалю помічають не тільки майстри, з яких безбожно деруть гроші, але й відвідувачі, з якими я спілкувався. Алея майстів померла разом з відходом від організації Олексія Долі, який на протязі багатьох років збирав контакти талановитих майстрів з усієї України. Цього року пройшовши по алеї я побачив тільки одиниці знайомих облич. Майже повна відсутність традиційних виробів з кераміки пояснюється тим, що на 1 метрі неможливо її розмістити, а більша площа «кусає» гривнею. Така ж ситуація і з різьблярами по дереву. Натомість їхнє місце зайняла машинна вишивка (добре, що не китайська) та перекупщики. Якщо для останніх потрібно «відбити» вкладені гроші, то… Read more »
Бердник-Отнякіна Ольга
Учасник
Бердник-Отнякіна Ольга
Я розумію справу так. Для того, щоб зберегти свій проект, Скрипка повинен був чимось пожертвувати. Він здав Алею майстрів. Здав тим, хто прийшов тупо «касіть бабло», і не має ніякого стосунку до мистецтва, а до українського тим більше. Дуже шкода. Відійшло те світле, що власне і відзначало цей фестиваль з-поміж інших. Думаю, і комерційний успіх фестивалю буде поступово зменшуватися. Щодо професійності новоспечених «менеджерів», то про неї не варто й говорити. «Жива черга» позбавила їх зайвої роботи, а що виник хаос — то байдуже, гроші ж то зібрані! Я наприклад, за добу зайняла своє місце, як дисциплінована людина. А зранку знайшла на ньому хамовиту молодицю, яка запропонувала мені… Read more »
Тамара
Гість

Сумно читати відгуки про улюблений фестиваль. Планувала прйняти участь, але сімейні обставини не дозволили.

Що хотілося б додати — справа не в тому, що майстри мають сплачувати за місце. Воно не має вімірюватись метрами, адже Співоче поле не є виставковим павільоном. Два попередні фестивалі були просто з внесками від майстрів за участь. Як на мене, то найкраще було організовано у 2010 році — після реєстрації кожен майстер знаходив своє місце за одержаним номером і не було ніяких сварок. В мнулому році все також відбулося без метушні. А може мені просто пощастило??? А от кураторам довелось не солодко.

Іван
Гість

Навіть не намагайтесь писати скарги на сайті «Країни мрій» — модератори не пропускають на свої сторінки критики. Мій допис не пройшов суворої цензури. Можливо, їм є що приховувати?

Тетяна
Гість

Я була вперше на фестивалі. Взагалі мені сподобалось. Познайомилася з багатьма майстрами, але те що було на другий день мене просто «вбило». З’явилося багато нових «майстрів», які, до речі, не всі платили за місце і не всі були зовсім тверезі. Мені було соромно і ніяково. Весь час думала, що про мене подумають(біля мене стояли). Одна з майстринь мені сказала, що була іншої думки про фестиваль і, мабуть, наступного року не приїде.

Lidiia
Гість

...А на перших фестивалях «Країни Мрій» майстрам платили за участь на алеї майстрів по 200 гривень. Мені особисто за майстер клас по ткацтву Олексій Доля видав 200 грн. Перші фестивалі дійсно були з Країни мрій...

Halya
Гість

What a wonderful site! Such talent and excitement in Ukrainian artistry! Thank you for English version of this webpage!

Katrusya
Адмін

Thank you for visiting our web site! We hope you'll find much interesting info about Ukrainian artisans here.

Василенко Марина
Гість
Василенко Марина
Доброго ВАМ вечора. Скільки пам"ятаю, участь у фестах завжди була з «умовами». Так ми, майстри і мандруємо від одного до іншого, у пошуках зручностей і заробітку. З сторони організаторів теж своя правда є. Скільки вже зустрічала, як молодих майстрів прикривають, щоб «дорости». А як зростати, якщо тут всі «заслужені». Метаморфози у фестивалі мають бути. А грошова енергія, вона — всюди. Такий зараз час. Вона всюди, тільки більше її чи меньше — не має значення. Головне куди саме ми її направляємо. Авжеж майстрам зручно постійні місця мати. Хоча це з їх боку егоїзм. Так. І я сама майстер. І теж маю виставки і продажі.… Read more »
wpDiscuz
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2018.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити