Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

«Із глибин» Мистецького арсеналу

«Із глибин» Мистецького арсеналу

Виставкою «De profundis» започаткував традицію проведення державних експозицій найамбітніший і найбільший музейний проект України — Мистецький арсенал. До цього, в приміщенні недобудованого комплексу відбувалися лише приватні заходи. В переддень дня Незалежності цій виставці навіть вдалося на мить зібрати разом президента, прем’єрку та спікера. Вони разом розписували трипільськими візерунками велику глиняну посудину.

Власне, у поєднанні старовини та інтерактивних засобів творення полягає особливість експозиції. Прадавні приклади українського пластичного мистецтва доповнюються майстер-класами, у яких кожен може себе спробувати у ролі давнього гончара.

«De profundis» або українською «Із глибин...» — це експонати з 14-ти провідних українських музеїв, галерей мистецтв, заповідників та приватних колекцій, починаючи з трипільської доби (4-3 тисячоліття до н.е.) і закінчуючи сучасною скульптурою із дерева.

Глибину сприйняття підсилює умиротворена музична атмосфера, спеціально оформлені ніші старої споруди колишнього заводу «Арсенал», тематичні видиво-інсталяції, які проектуються на темний фрагмент зали.

Мистецький Арсенал може стати найголовнішим музеєм України

Мистецький Арсенал може стати найголовнішим музеєм України

Експонати розміщені за принципом півкола. Починає виставку найдавніша кам’яна скульптура, знайдена за доби Трипілля, а також кераміка Трипільської доби. Далі експонуються кам’яні стели, людиноподібні скульптури. Добу бароко і християнську тематику розкриває наївна дерев’яна пластика, а також динамічні скульптури львівського митця Іоанна Пінзеля та його учнів. Мистецтво початку 20 століття представлене роботами Олександра Архипенка. Підсумовують експозицію дерев’яні скульптури сучасних митців. Крім цього, Мистецький арсенал експонує добірку кераміки та кахлів, знайдених під час розкопок території.

Для закордонних туристів на стінах розвішені текстівки англійською мовою. Щоправда, самі роботи підписані тільки українською.

Експозиційна зала ще дихає реконструкцією. Виставка відбувається лише в одній частині загального музейного копмлексу. З вікон видно ще не впорядковане подвір’я Мистецького арсеналу.

Та загалом, «De profundis» створює позитивне враження і викликає бажання ще раз відвідати виставку. Для спраглих лишається ще трохи часу. Виставку відкрили 23 серпня і пообіцяли, що вона працюватиме місяць, до 29 вересня. Вхід вільний. Мистецький арсенал розташований навпроти центрального входу в Києво-Печерську лавру на вулиці Івана Мазепи.

«Рукотвори»

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
 • Ірина Суліковська

  Виставку відкрили 23 червня? Може, серпня?

  • Дякую, виправили 🙂 Ви у нас майже літредактор 😉

 • Лев

  Був. Враження суперечливі.

  Щодо виставки :

  Немає в експозиції об, єднуючої ідеї, системи. Шо хотіли сказати нам огранізатори? Традиції, спадковість у пластиці, збережена крізь віки, незважаючи на різне етнічне походження насельників України різних часів? Цього не побачив. Просто часовий ряд всього, шо було створено у пластиці на цій землі? То чому тоді така вбога експозиція? Де скіфські баби? Чому всього одна і така нецікава половецька баба? Де слов, янські пам, ятки у пластиці : кам, яні, металеві, деревняні? Де пластика часів Київської Русі та середньовічча? Чому з доби барокко є тільки Пінзель та ще хтось сам-один і лише деревняна християнська сакральна скульптура? Де Ренессанс? Де несакральна, світська скульптура 18-19 ст.? Невже 20ст. було таким вбогим на пластику? Закиди щодо того, шо все неможливо було би розмістити відкидаємо одразу ж : місця гуляє в тому Арсеналі більше, ніж зайнято експозицією. Ідея виставки дуже гарна! Реалізація — якась хуторянська : шо змогли зібрати, те й вивалили.

  Щодо Арсеналу : від величної перспективи склепіння незабутні враження! Але просто цікаво : десь у світі у музеях чи виставкових залах того рівня, на який амбітно претендує майбутній Мистецький Арсенал, є СТІЛЬКИ площ стелі та стін з невиведеним грибком? Чи хімікатів не вистачило, чи так вже квапилися відкрити?

  Щодо цієї статті ("Починає виставку найдавніша кам’яна скульптура, знайдена за доби Трипілля..... ") та підпису до першої світлини : зробили таку ж саму типову помилку, як і я на початку відвідин. Це не скульптура Трипілля : там поряд з однією з стел написано, шо це роботи якогось українського скульптора 1980-х-2007 року з загальною назвою для всієї серії, шось на кшталт : «Моя архаїка» чи «Моя спроба в архаїці» — шось таке.

  • Є два ключі і два підходи до бачення.

   Можна шукати недоліки і вади. Можна шукати у чомусь позитив.

   Дивлячись, на який настрій людина заєднана в той чи інший момент.

   Щодо певних помилок як в тексті, так і прорахунків самої експозиції, багато в чому погоджуся. Але з іншого боку, позитивний морозець по шкірі в момент буття там теж говорить сам за себе. Тому, кожному своє 🙂

   • Лев

    Е-е-е-е, дядьку, не перекручуйте! Йшов за позитивом, шукав його, але отой мій відгук по-перше — про несправджені очікування, по-друге — не треба тільки все хвалити та змальовувати у рожевих фарбах — критика має слугувати поліпшенню.

    Морозця не було, але правда — гарний настрій після відвідин не попсувався. Бо : заходи такі потрібні, побільше б їх!....... але все-таки готуватися до них організаторам потрібно ретельніше.

    • іноді люди, які воюють з рожевими окулярами самі стають як темні тіні, бо довкола живуть тільки критикою і негативом..

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1140 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити