Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

“Із глибин” Мистецького арсеналу

“Із глибин” Мистецького арсеналу

Виставкою “De profundis” започаткував традицію проведення державних експозицій найамбітніший і найбільший музейний проект України – Мистецький арсенал. До цього, в приміщенні недобудованого комплексу відбувалися лише приватні заходи. В переддень дня Незалежності цій виставці навіть вдалося на мить зібрати разом президента, прем’єрку та спікера. Вони разом розписували трипільськими візерунками велику глиняну посудину.

Власне, у поєднанні старовини та інтерактивних засобів творення полягає особливість експозиції. Прадавні приклади українського пластичного мистецтва доповнюються майстер-класами, у яких кожен може себе спробувати у ролі давнього гончара.

“De profundis” або українською “Із глибин..” – це експонати з 14-ти провідних українських музеїв, галерей мистецтв, заповідників та приватних колекцій, починаючи з трипільської доби (4-3 тисячоліття до н.е.) і закінчуючи сучасною скульптурою із дерева.

Глибину сприйняття підсилює умиротворена музична атмосфера, спеціально оформлені ніші старої споруди колишнього заводу “Арсенал”, тематичні видиво-інсталяції, які проектуються на темний фрагмент зали.

Мистецький Арсенал може стати найголовнішим музеєм України

Мистецький Арсенал може стати найголовнішим музеєм України

Експонати розміщені за принципом півкола. Починає виставку найдавніша кам’яна скульптура, знайдена за доби Трипілля, а також кераміка Трипільської доби. Далі експонуються кам’яні стели, людиноподібні скульптури. Добу бароко і християнську тематику розкриває наївна дерев’яна пластика, а також динамічні скульптури львівського митця Іоанна Пінзеля та його учнів. Мистецтво початку 20 століття представлене роботами Олександра Архипенка. Підсумовують експозицію дерев’яні скульптури сучасних митців. Крім цього, Мистецький арсенал експонує добірку кераміки та кахлів, знайдених під час розкопок території.

Для закордонних туристів на стінах розвішені текстівки англійською мовою. Щоправда, самі роботи підписані тільки українською.

Експозиційна зала ще дихає реконструкцією. Виставка відбувається лише в одній частині загального музейного копмлексу. З вікон видно ще не впорядковане подвір’я Мистецького арсеналу.

Та загалом, “De profundis” створює позитивне враження і викликає бажання ще раз відвідати виставку. Для спраглих лишається ще трохи часу. Виставку відкрили 23 серпня і пообіцяли, що вона працюватиме місяць, до 29 вересня. Вхід вільний. Мистецький арсенал розташований навпроти центрального входу в Києво-Печерську лавру на вулиці Івана Мазепи.

“Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити