Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Гончарів намагаються виселити з майстерні на столичному Подолі

Гончарів намагаються виселити з майстерні на столичному Подолі

Народні майстри Сергій Спасьонов та Сергій Тодорчук можуть залишитися без майстерні на вулиці Костянтинівській 44-а, що на Подолі у Києві. Приміщення для них з 2002 року орендує Національна спілка майстрів. Митців повідомили, що їхнє місце роботи вже продали на таємному аукціоні. Заборону на продаж нерухомості з боку голови Подільської районної адміністрації Києва обійшли рішенням суду Господарського суду столиці.

Зі слів народного майстра Сергія Спасьонова, договір оренди спілка майстрів укладала з комунальним підприємством «Оренда» Подільського району. Його вже двічі пролонговували, а теперішній документ дійсний до 22 листопада 2011 року.

Сергій Тодорчук. Баклага. 2009

Сергій Тодорчук. Баклага. 2009. Світлина Ірини Бекетової

Але нещодавно кераміст дізнався, що був проведений аукціон, за яким приміщення вже продали. І тому вимагають передати ключі від нього. Виявилося, що 1 березня 2011 року Господарський суд Києва дозволив продати приміщення майстерні. А позов до Фонду державного майна Подільського району подала Світлана Макасевич, яка, зі слів місцевих мешканців, нібито є дружиною колишнього директора КП «Оренда» Сергія Гончара. А сам Сергій Гончар має доручення від її імені і безпосередньо вимагає у майстра віддати ключі від майстерні.

Спілку народних майстрів як орендатора про проведення судового засідання не повідомляли. Також, суддя, як зазначив Сергій Спасьонов, проігнорувала закон від 20 травня 2010 року, за яким заборонено виселяти творчі спілки з їхніх приміщень.

Самому майстрові вже погрожували, обіцяли «вгробити машину», приходили чоловіки міцної статури, вживали нецензурну лайку. Також, з його слів, приводили депутата, який наголошував, що «бабло переможе закон». Образи лунали і на адресу голови Національної спілки народних майстрів Євгена Шевченка в присутності мешканців будинку, які виступили на захист майстрів. З погрозами постійно телефонує, зокрема, вище згаданий Сергій Гончар і «ще якийсь Вадік», який, зі слів кераміста, називає себе орендатором вже ніби придбаного приміщення.

Родина Спасьонових-Тодорчуків

Родина майстрів. Ліворуч Сергій Спасьонов. Праворуч Сергій Тодорчук.

Зараз Сергій Спасьонов не працює в майстерні, а приходить час від часу, щоб перевірити цілісність замків на дверях. А місцевих мешканців просить дзвонити в чергову частину МВС у разі, якщо хтось спробує заволодіти приміщенням.

«Вони намагалися на мене дільничого нацькувати. Дільничий каже — дай мені довідку з прокуратури, а я кажу, телефонував, вони довідки не дають. Якшо хочете, зателефонуйте, він вам пояснить, що згідно адміністративного кодексу договір є чинним до 27 листопада 2011 року. І мене не мають права до цього часу чіпати» — каже кераміст.

16 травня 2011 року прокуратура Подільського району Києва отримала заяву, яку пообіцяла розглянути за 30-45 днів. Також, зі слів народного майстра, з приводу конфліктної ситуації листа голові Київської міськадміністрації Попову написав міністр культури, і Попов обіцяв допомогти. Крім цього, листа віднесли на ім’я Януковича з проханням, щоб з цим розібралась Генпрокуратура. Але, як наголошує автор гончарних виробів, «державна машина неповоротка, а вони за гроші дуже швидко це все вирішують».

Вироби родини Сергія Спасьонова в Музеї українського народного декоративного мистецтва.

Вироби родини Сергія Спасьонова в Музеї українського народного декоративного мистецтва. Світлина Ірини Бекетової

«Вони намагаються взяти тиском, хоча по суті у них фальшиві документи, бо голова районної держадміністрації Подолу в цьому році заборонив проводити будь-який продаж нерухомості та аукціони, бо він не може розібратися в тому, що напродавали до нього. Але вони мабуть знали про цю заборону і провели це через рішення суду. Нібито рішенням суд зобов’язав провести аукціон, бо від КП „Оренда“ ми отримали тільки папір, що він був проведений і змінився власник. Однак документа про розірвання договору у встановленому законодавством порядку немає» — наголошує народний майстер.

Приміщення, за яке ведеться боротьба, підвальне. Це колишня котельня в 5-поверховій «хрущовці». «Я коли туди прийшов, вона була на метр каналізацією залита. І зараз заливає, і я 3-4 рази на рік вичерпую воду. Але мешканців це влаштовує, бо я стежу за цим. Це глибоке приміщення з одним віконцем» — зазначає Сергій Спасьонов.

Ситуацію з приміщеннями майстрів на Костянтинівській 44-а також прокоментував голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, повідомляє «Українська правда. Київ». З його слів, схожі ситуації вже траплялись з книгарнею «Сяйво» та галереєю «Грифон».

«Для мене очевидно, що продаж приміщення без відома самих митців відбувся з порушенням низки норм законодавства. Сподіваюсь, Прокуратура втрутиться в ситуацію і з'ясує наскільки законно була проведена процедура відчуження майна, яке орендували художники та яким законним нормам відповідають фізичні погрози, що отримують художники», — сказав депутат Київради.

Розмовляв Богдан Гдаль, «Рукотвори»
Світлини Сергія Тодорчука та Ірини Бекетової, МУНДМ

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1145 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2020.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити