Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Дизайнерський магазин у Києві запускає освітній курс «Традиційне вбрання українців»

Дизайнерський магазин у Києві запускає освітній курс «Традиційне вбрання українців»
26 листопада 2014 13:39

Київський магазин українських дизайнерів Fashion Globus Ukraine запускає освітній курс «Традиційне вбрання українців. Етнографічний лікбез», який складатиметься з лекцій та практичних занять.

Цей курс читатиме Оксана Юліївна Косміна — український етнолог та історик матеріальної культури, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАНУ, людина яка дуже любить свою справу.

План лекцій на грудень 2014:

1. Лекція. Етнографічне районування України кінця 19 – початку 20 ст. Відмінність між етнографічними та історичними регіонами. Фактори, які сприяли формуванню своєрідності етнографічних регіонів України. Основні риси, за якими можна вирізнити приналежність вбрання до того чи іншого етнографічного регіону. Що таке костюм, вбрання, стрій, ноша, одяг. Базові елементи традиційного вбрання українців та історія їх виникнення.
2. Лекція. Що ми знаємо і чого не знаємо про українську вишиту сорочку. Коли з”явилась вишивка у сільському вбранні українців. Сорочка Полуботка: міф і реальність. Основні типи кроїв сорочок, які побутували в різних регіонах України на прикінці 19 – на початку 20 століть. Композиція розташування декору (ткацтва, вишивки), колористика,орнаментика. Символіка орнаментів.
3. Практичне заняття. Вчимося кроїти сорочку. Крої сорочок з уставковими та цільнокроєними рукавами. Сорочки «хлоп’янка» та «волошка». Особливості крою сорочок долинних районів Закарпаття.
4. Лекція. Стегнове жіноче вбрання. Що таке плахта, опинка, горбатка, дерга, запаска, літник, спідниця, шорц, мальованка, фартух. Тканина. Основні принципи крою та декору. Спосіб одягання.

Заняття будуть проходити у магазині українських дизайнерів Fashion Globus Ukraine, який розташовується в ТРК Глобус (3 лінія). Майдан Незалежності, Київ.

Перше заняття – в суботу 6 грудня о 15.00.
Вартість квитка 30 грн.

За довідками та квитками звертатися до магазину, тел. 067- 443 – 93- 63.
Лекції будуть цікаві та корисні як професіоналам- дизайнерам та і всім зацікавленим.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити