28 Гру 2009 17:09 Як зробити

Біскорню, або іграшка на ялинку власноруч

Біскорню, або іграшка на ялинку власноруч

Цього разу Тетяна Протчева показує, як робити біскорню, що з французької означає багатокутник. А насправді, у цієї подушечки вісім кутів, як в української зірки, або рожі. Восьмикутну зірку здавна зображували у вишивці, різьбі, на писанках тощо. А подушечка з вісьма кутами може слугувати для зберігання голок, а також бути гарною прикрасою для вашої ялинки.

Матеріали:

– схема візерунку для вишивки;
– тканина “Канва”;
– гранульований синтапон;
– нитки “Муліне” різного кольору (залежно від обраного візерунку);
– вузька стрічка;
– бісер і термострази для декорування;
– ножиці.

біскорню

Подушечка складається з двох однакових квадратиків, які зшиваються разом і набиваються синтапоном. Весь секрет цієї подушешки саме  у методі зшивання квадратиків. Але про це далі…

Спочатку обираємо орнамент розміром 35х35 клітинок по боках. Вишиваємо його на одному з квадратиків. На іншому, за бажанням, також можна вишити візерунок або ж залишити місце порожнім. У свою чергу, Тетяна Протчева просто вишила квадратик по розміру попереднього візерунка.

Далі по контурах двох квадратиків вишиваємо швом “вперед голкою” через клітинку (як показано на світлинах). Цим швом потім з’єднуватимемо два квадратики.

вишивка

як зшивати біскорню

Крайній шов повинен вишиватися тільки вперед голкою, бо при зшиванні двох половинок тканину голкою не проколюємо. Квадратики викладаємо один нижче іншого наполовину. Ниткою зшиваємо дві половинки, захоплюючи по черзі стібки шва “вперед голкою”.

як зшивати біскорню

як зшивати біскорню

як зшивати біскорню

як зшивати біскорню

Коли залишилося зашити один бік, через отвір наповнюємо подушечку синтапоном. До набивки можна додати суху травичку, лаванду чи яку іншу пахучу рослину. А далі зашиваємо залишений бік.

як робити біскорню

Стягуємо посеред подушечки ниткою і пришиваємо або бісеринку або гудзика для декору. До верхнього кута прикріплюємо стрічечку.

біскорню

Вийшла ось така подушечка для подарунку!

біскорню

біскорню

Тетяна Протчева

Провела майстер-клас Тетяна Протчева
Світлини Катерини Качур