Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Наймасовішу світлину людей у вишиванках зробив на сходах перед Українським домом у День Незалежності фотограф Ігор Гайдай. Фотографування відбулося в рамках вишиванкової ходи, ініційованої лідером гурту “ВВ” Олегом Скрипкою. Після цього кількасот киян та гостей столиці рушили до Співочого поля, де брати Капранови обирали власників найкращого святкового вбрання.

вишивашки парад вишиванок

Фотохудожник Ігор Гайдай вже близько 8 років фотографує великі гурти людей в рамках проекту Разом.UA. Він зробив близько сотні фотосесій українців різних професій і прошарків суспільства. Фотографування біля Українського дому називає особливим. І збирається зробити виняток із правил – оприлюднити цю масову світлину кольоровою на відміну від всіх інших фотографій проекту.

Ігор ГайдайІгор Гайдай, фотограф:
“Всі колективи, які я знімав, вони більш менш сталі. Вони об’єднані поза моєю фотосесією. Навіть весілля – це все ж люди з одного села або родичі. А тут приходять люди… ніби на флешмоб. Головна риса проекту – колективна енергія, вона відчувається. І тут єднання ще сильніше, бо є національна ідея, якої ми шукаємо, не можемо знайти, але вона всередині існує. І вона передається, бо фотографія це інструмент поза автором. Ти знімаєш цю енергетику і вона існує. А коли споглядаєш цю фотографію, то вона спонукає цю енергію в собі пробудити”.

З поміж великої кількості усміхненого люду можна було побачити лідера гурту “Воплі Відоплясова”, ініціатора фестивалю “Країна Мрій” Олега Скрипку. Він прийшов на дійство з родиною. Фотографувався на величезну світлину навприсядки, тримаючи на коліні сина. Після виконання офіційної частини гімну, тобто, першого його куплету, намагався підштовхнути молодь співати “Ще не вмерла” повністю. Пізніше очолив колону, підтанцьовуючи і присвистуючи на ходу 🙂

Олег Скрипка і Парад вишиванок

Майже півтисячна колона людей у вишиванках викликала доволі жваву і позитивну реакцію у киян. Співоче поле, на якому відбувалася завершальна частина дійства – співання гімну і обрання найкращих вишиванок, було заповнено майже під зав’язку. Адже там в цей день відбувалася виставка квітів та ярмарок.

Братам Капрановим обрання переможців далося нелегко, бо очі розбігалися. Окремо обирали найкращих серед діток, хлопців та дівчат. Питаючи при цьому, звідки походить як вишивка, так і власники сорочок та костюмів. До речі, призовий фонд складав приблизно 5 тисяч гривень.

Повертаючись до теми найбільшої світлини киян у вишиванках, варто зазначити, що Ігор Гайдай обіцяє показати в повен розмір наступного року до Дня Незалежності. А на персональному сайті можливо й раніше. До слова, якщо перевести деталізацію світлини з плівкового еквіваленту на “цифру”, то її розмір складатиме приблизно 100 мегапікселів – каже сам автор. Така якісь дозволяє в майбутньому добре роздивитися обличчя кожного, хто взяв участь у проекті. Показати проект “Разом.UA” Ігор Гайдай хоче у вересні в Мистецькому арсеналі.

Світлини та текст Богдана Гдаля, “Рукотвори”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити