Інна Сидорук

Інна Сидорук

Творчість

15 років тому у вітрині однієї з галерей на Андріївському узвозі Інна побачила батик і – закохалася. Відтоді займається розписом різних тканин, постійно удосконалюючи свою техніку.

“Дуже люблю квіти. От візьмеш квітку до рук і кожен раз дивуєшся, яка ж талановита у нас найголовніша майстриня-природа, як у неї все гарно, з яким смаком кольори підібрані, отже мені залишається тільки перемалювати. А 2010 року в Києві на виставці «Золоті руки майстрів-2010» познайомилась із сутажною вишивкою і прикипіла до неї, адже гарний одяг і гарні прикраси для жінки це дві невід`ємні речі. Звісно що, можливо на підсвідомому рівні, але використовую українську символіку, адже у нас кожна крапка, коло чи хвилька щось означає. Купила книжку по писанкарству, намагаюся розібратися з символікою глибше”.

«Сутажна вишивка з’явилася на початку ХIV століття у Франції, – розповідає історію виникнення техніки вишивки Інна. – Долучилися до цього і голландці.  Почала широко використовуватися в часи Петра І. За допомогою цієї техніки розшивали жіночі бальні сукні, чоловічі жилети. Але чомусь на деякий час цю техніку забули. Відродили її на початку ХХ століття ізраїльські дизайнери. Вони створили велику колекцію, до якої входили і одяг, і взуття, і сумочки, і різні аксесуари. Й сутаж потроху почав входити у моду».

Походження

Народилася 1 квітня 1977 році в смт. Нова Ушиця на Хмельниччині. Ще змалечку з батьками переїхала до міста Хмельницького, де проживає й понині.

Освіта

З дитинства мала хист до малювання (в родині гарно малюють і мама і брат), тому батьки ще в другому класі віддали Інну до Хмельницької дитячої художньої школи, яку вона успішно закінчила в 1989 році.

Життя склалося так, що освіту собі вибрала не пов’язану з творчістю (вища економічна освіта), та малювати не переставала ніколи. Постійно вивчає нові види декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва, шукає нові шляхи для самовдосконалення.

Досвід

Пробувала себе в таких техніках: різьблення по дереву, художнє випалювання, розпис по склу і кераміці, акварель, графіка, настінний розпис, батик (холодний батик, вільний розпис), сутажна вишивка, пластика…

Виставково-ярмаркова діяльність

Інна Сидорук співпрацює з місцевим осередком обласної спілки народних майстрів. Брала участь у багатьох виставках, що організовувала спілка та інші організатори виставок та ярмарок («Хмельницький вернісаж», «День народного майстра» в Кам’янець-Подільському, всеукраїнське свято козацької звитяги «З твоєї присвятої волі вовіки буде слава золота» с.Пилявиці, «Золоті руки майстрів – 2010» (Київ), «Барвиста Україна» (Київ) та інші… ).

Майстриня вже провела 7 персональних виставок в м.Хмельницькому. Крім того, виставлялась в таких містах як Київ, Тернопіль, Кам’янець-Подільський, Меджибіж та інші. Неодноразово нагороджувалась подяками, дипломами, ювілейними подарунками від організаторів свят, ярмарок, виставок.

Статті про творчу діяльність можна знайти в багатьох газетах, а саме: газета «Проскурів», «Подільські вісті», «Подільський кур’єр», книга Є.Семенюк, В.Дмитрик, М.Кульбовський «Хмельницький в іменах». Неодноразово брала участь в деяких передачах хмельницького телебачення: «У колі домашніх турбот», «Щира розмова з Н.Паляницею».

Художні роботи не повинні припадати пилом, тому майже всі роботи майстриня або продає або дарує близьким людям. Багато робіт знаходиться в приватних колекціях видатних людей нашого міста та країни, а також за кордоном.

  • Сутажна вишивка
  • Сутажна вишивка
  • img_3437_0
  • img_3376_0
  • Батик
  • Sydoruk Inna
  • Батик
  • Сидорук Інна