“Ляльку-мотанку сьогодні виготовляє багато майстрів, але мені хотілось на основі мотанки зробити нетрадиційну ляльку, з своїм характером, певним образом. Так виникла ідея зробити Княгиню Ольгу, Лесю Українку з її Мавкою, жіночі образи Шевченка та інші. Всі ці образи об’єднані одною долею-піснею – Україна. Так народилась назва персональної виставки „Жіноча пісня в віках України”, відкриття якої відбулось у травні 2010 року в Державному меморіальному музеї М. Грушевського у Львові”.
Народилася 12 серпня 1968 року в місті Чортків Тернопільської області. Зараз мешкає та працює в Тернополі.
1988 року – закінчила Тернопільське музичне училище ім. Соломії Крушельницької, по класу скрипки.
Все своє свідоме життя Леся Скрипка займалася рукоділлям. Вчилась вишивати ще у бабусі, у тата в’язати, шити. В 2008 році вперше побачила ляльку-мотанку, яка її дуже захопила. Почала самостійно вивчати історію ляльки, техніку її виготовлення. Перші свої роботи виготовляла для своїх рідних і друзів.
З осені 2009 року почала “виводити у світ свої лялі”.
В січні 2010 року провела свій перший майстер-клас в Обласному центрі дитячої творчості. Тепер часто буває у школах, навчає виготовляти ляльки-мотанки дітей та дорослих.
В квітні 2010 року брала участь та проводила майстер-клас на Всеукраїнському книжковому фестивалі „Джурафест”.
20 травня 2010 року в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові відбулось відкриття авторської виставки ляльок-мотанок „Жіноча пісня у віках України”.
2010