Власноруч розписала більше трьох тисяч писанок різних регіонів України. Значну частину писанкових взірців для відтворення майстрині надавали самі колекціонери як з України, так і з-за кордону.
У 2001 році з’явилася перша книга Віри Манько про писанки. У ній авторка загострює увагу на функціональності писанки й особливо на символічності її орнаменту – незнищенного знакового коду нації та пралюдства.
Майстриня також цікавиться ткацтвом і вишивкою.
Народилася 12 лютого 1956 року у Львові. Там мешкає та працює.
1978 – закінчила Львівський поліграфічний інститут ім.І.Федорова, технологічний відділ
Писанкарством почала займатися з 1986 року. До того тривалий час цікавилася народним мистецтвом. Техніку опановувала самостійно, досліджувала зразки писанок у музеях, літературних джерелах, приватних колекціях.
З 1994 року працює у видавництві «Свічадо».
Входить до Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Мистецтвознавець Віра Манько є автором таких книг:
(Львів, Свічадо, 2001р., перевидано 2005, 2006, 2008). Автор описує символіку писанки, подає легенди та перекази, ілюстрації та світлини. Книгу перекладено англійською, французькою, німецькою та польською мовами. Готується до друку додатковий тираж, що свідчить про величезну популярність книги в Україні та світі. В новому виданні книги близько 1500 кольорових світлин писанок, відтворених за взірцями ХІХ – кінця ХХ ст. Зразки писанок взято із фондів Національного музею у Львові, Музею етнографії та художніх промислів у Львові, Музею народного побуту та архітектури у Львові, колекції «Студіону», Наукової бібліотеки ім.В.Стефаника HAH України, із приватних збірок та з попередньо опублікованої літератури.
За високу професійну майстерність в номінації «Мистецтвознавство, фольклор» у травні 2005 року книга «Українська народна писанка» Віри Манько отримала нагороду на VI Всеукраїнській виставці-форумі «Українська книга на Одещині».
(Львів, Свічадо, 2008), Ольга Вербенець, Віра Манько. Книжка буде цікавою і корисною як для тих, хто вже має ґрунтовний досвід у підготовці до Святого вечора, так і тих, хто можливо, спробує вперше самостійно приготувати 12 страв, відродити деякі призабуті звичаї у своїй родині.
(Львів, Свічадо, 2008) – 40 кольорових таблиць із взірцями українських народних писанок у папці, на якій є пояснення, як написати писанку.
(Львів, Свічадо, 2009) – упорядник Віра Манько. Підбірка рецептів, які зібрала сестра Ольга, містить і переписи вишуканих страв для святкового столу, і рецепти пісних страв.
(Львів, Свічадо, 2009) – мистецьке подарункове видання, присвячене творчості унікального писанкаря Тараса Городецького, уродженця шахтарського містечка Червоноград на Львівщині. Альбом містить переднє слово упорядника Віри Манько, писанки та світлину самого Тараса Городецького.
(2010) Ольга Вербенець, Віра Манько розповідає про великодні традиції, містить рецепти великодніх страв.
Пані Віра Манько готує новий альбом про писанки, в якому буде близько 3 тисяч взірців, більшість з яких не входили у попередні видання.
2004 – виставка в Музеї етнографії, Львів
2005
2009
Ярмарок у Любліні (Польща), День міста Львова, майстер-класи у Шевченківському гаю.