Олександр Ковальчук працює в основному з листовою міддю та сплавами металів на її основі. Це листова бронза, латунь, мельхіор. Техніка, в якій митець створює вироби, поєднує багато способів художньої обробки металу: карбування, виколотка, кування, хімічні способи обробки, тощо. Всі деталі з’єднані між собою методом паяння твердими припоями.
Техніка роботи з листовою міддю вимагає особливого підходу і великої кількості спеціальних інструментів, які пан Олександр виготовляє сам. Хоча робота з нею досить виняткова і трудомістка, відповідно – більш індивідуальна, адже, зі слів майстра, вимагає не лише навичок скульптора, а застосовується цілий комплекс знань і умінь. Тут ти й хімік і скульптор, і слюсар, і коваль.
Вибиття рельєфу з листової міді відоме з давніх-давен і пов’язане зі звичаями Сходу та Античного світу, де виготовляли художній посуд, а також прикрашали стіни орнаментованими мідними листами. Отже, й техніка вибиття об’ємних статуй також була добре відома в давнину. Є припущення, що найбільшого розквіту вона набула у VIII-VII ст. до н.е., але з введенням техніки литва вибивна техніка майже зникає…
Народився 11 березня 1965 року в місті Новосибірськ, Росія. Мешкає на Київщині.
З 1983 року по 1989 (+ служба в армії) навчався у Вижницькому Училищі Прикладного Мистецтва на факультеті художньої обробки металу. Дипломна робота – медаль, присвячена М.В. Гоголю (бронза, литво).
Працював модельщиком, карбувальником, гравером у Київському інституті литва. В приватних малих підприємствах створював художні вироби та сувеніри з бронзи. З 2000 року як приватний підприємець пан Олександр створив Творчу майстерню Ковальчука, в якій активно працюють і члени його родини: дружина Ірина Пастернак та син Михайло.
Олександр Ковальчук є постійним учасником виставок, які влаштовує Національна спілка художників України та Національна спілка народних майстрів України.
2009 – Виставка в НСХУ. “Козак Мамай”. Мідь, латунь, дерево.
2008
2007
Твори, які експонувалися протягом року в НСХУ:
2006
2005
2004
2003 – Всеукраїнська художня виставка “Різдво 2003”, Національна спілка художників України, Київ
“Колядниця”. Мідь, дерево.
Роботи майстра знаходяться у приватних колекціях України, Німеччини, Канади, Австралії та Росії.