Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Людмила Дворяківська

Людмила Дворяківська
+38044 525 22 60
  • Людмила Дворяківська
  • Людмила Дворяківська
  • художній розпис по глині
  • художній розпис
  • народний розпис
  • Людмила Дворяківська

Творчість

Темперними фарбами художниця розписує вироби з дерева, картини, стіни та глиняні прикраси й обереги. Велику творчу увагу надає обрядовій символіці з глини, як-то: весільні сердечка, яйця-мальованки, плакиточки (тобто глиняні плоскі розмальовані фігурки, які вішаються на стіну, наприклад, ангели, людські подоби). Колись заготівлі з глини під розпис виліплювала разом з чоловіком, а коли його не стало, почала замовляти у місцевих майстрів-гончарів. Разом з дочкою-ученицею, теж художницею за фахом Наталею Дворяківською беруть участь у виставках та проводять майстер-класи з художнього розпису.

Походження

Народилася 1946 року в селі Селище Баришівського району Київської області.

Освіта

Після 8-ми класів у школі вступила до Київського технікуму прикладного мистецтва. Після його закінчення рік працювала на фабриці ім.Т.Шевченка в цеху підлакового розпису. Далі продовжила навчання в Київському художньому інституті (нині це Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) на педагогічному факультеті.

Досвід

Батько художниці, за професією вчитель, дуже любив малювати і в дитинстві часто приносив їй велику коробку олівців. На це він не шкодував ні грошей ні часу, що певно й виховало у пані Людмили любов до малювання.

Після заміжжя вона з чоловіком працювали по майстернях управління культури (розписували стіни бібліотек, кімнат відпочинку на фабриках та заводах), а після звільнення під час перебудови у 90-х роках почали працювати по салонах – виробляти з глини різні фігурки, їх розписувати й продавати.

Виставкова та ярмаркова діяльність

Постійна учасниця етно-фестивалів, таких як “Країна мрій”, виставок-ярмарків у музеї в Пирогові. У святкові дні художниця виходить зі своїми виробами на Андріївський узвіз.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити