Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Зразки вишивок з колекції Дмитра Яворницького експонують у Мелітополі

Зразки вишивок з колекції Дмитра Яворницького експонують у Мелітополі
8 жовтня 2018 16:07

В Мелітопольському міському краєзнавчому 2 жовтня 2018 року розпочала свою роботу тематична виставка «Зразки вишивок з колекції Дмитра Яворницького».

Колекцію старожитностей XIX ст. Дмитро Іванович Яворницький збирав протягом всього свого життя і частина її (більше 50 предметів) надійшло до фондів МКМ в 1952 р. з Дніпропетровського історичного музею. На виставці представлено 13 музейних предметів, серед яких зразки вишивок – вузької смужки вишитого орнамента на манжеті, прошви, а також зразки одягу – жіночі жилетка і очіпок (головний убір).

Ім’я академіка Дмитра Івановича Яворницького сьогодні є одним з найвідоміших в Україні. Широкій громадськості він відомий передусім як видатний дослідник історії запорозького козацтва і фундатор дніпропетровського історичного музею. Вченого по праву вважають «енциклопедистом козаччини», неперевершеним збирачем пам’яток старовини. Широкий спектр наукових зацікавлень Дмитра Яворницького яскраво демонструє його творча спадщина, що нараховує понад 200 опублікованих праць з історії, археології, етнографії, фольклору, лексикографії, джерелознавства, археографії, архівної та музейної справи, спеціальних історичних дисциплін, а також художні твори (прозові й поетичні).

До останніх днів учений дотримувався свого життєвого кредо: «Працюй, працюй, не вдивляючись уперед і не озираючись назад. Працюй, не чекаючи нізвідки і ні від кого ні нагороди, ні подяки. Працюй, поки служать тобі руки і поки б’ється живе серце у твоїх грудях. Працюй на користь свого народу і на користь своєї Батьківщини».

12-13 лютого 1900 р. Дмитро Іванович у Мелітополі прочитав дві лекції на тему запорозької та загальної археології, які організував йому Павло Каетанович Дзякович – історіограф міста Мелітополь, краєзнавець і громадський діяч.

Виставка продовжиться до 14 листопада 2018 року.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити