Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Запустили онлайн галерею петриківського розпису

Запустили онлайн галерею петриківського розпису

На початку листопада запустили онлайн галерею творів петриківського розпису, на платформі Google Open Gallery.

Близько шести місяців тому спільнота петриківського розпису та новий культурно-мистецький проект Google Open Gallery, розпочали спільну роботу над галереєю. Google безкоштовно надав усі необхідні технології – платформу, потужні інструменти та консультанта. А команда петриківської спільноти в свою чергу працювала над усіма іншими складовими – шукали експонати, писали тексти та продумували виставки. Оскільки Google Open Gallery ще працює в тестовому режимі, галерея петриківського розпису є однією з перших галерей, які взагалі працюють на цій платформі. І це показник того, що петриківка дійсно унікальне мистецтво.

Онлайн галерея петриківського розпису на платформі культурних ініціатив Google Cultural Institute — це важливий проект не тільки для поціновувачів розпису та української культури, а й для всього світу. Саме завдяки цій галереї кожен бажаючий може роздивитися твори петриківського розпису з неймовірною деталізацією не відходячи від монітору комп’ютера, та до того ж з будь-якої точки світу. Всі виставки перекладені на три мови – англійську, російську та українську.

Галерея складається з декількох виставок. Основна виставка «Петриківка» розповідає про історію становлення розпису та показує основні роботи майстрів розпису. На виставці «Презентація» в короткому відеоролику та декількох слайдах розказано про петриківський розпис та розкрито його невелику ретроспективу. «Магія петриківського розпису» розповідає про те, як створюється мальовка. А на персональній виставці майстра петриківського розпису Оксани Золотарьової, представлено творчий доробок молодої майстрині. Згодом галерея буде доповнюватися новими виставками та експонанатами.

Учасники петриківської спільноти висловлюють вдячність усім, хто допомогав працювати над проектом: Людмилі Кобяковій – куртатору проектів Google Open Gallery – за те, що з самого початку вірила в проект та давала цінні поради з розвитку галереї; Оксані Золотарьовій – куратору ДХМ та майстру петриківського розпису – за те, що допомогла з офіційним дозволом на публікацію робіт з фондів Дніпропетровського художнього музею, та за чудову персональну виставку; Тетяні Власенко, за допомогу перекладів текстів на англійську мову; а також усім людям, що люблять петриківський розпис, адже без Вас петриківка просто б не існувала.

В найближчому майбутньому Google Open Gallery стане платформою відкритою для усіх бажаючих, тож якщо ви займаєтеся творчістю або маєте цінний архів чи ще щось цікаве — галерея такого типу якнайкраще розкриє моменти та гарно презентує будь-яку творчіть.

Якщо ви художник петриківського розпису, і маєте бажання мати виставку в цій онлайн галереї, пишіть на petrykivkapaint@gmail.com

P.S. сайт галереї петриківського розпису краще відкривати в браузері Гугл Хром, адже платформа ще перебуває в стадії тестування, та може некоректно відображатися в інших браузерах.

petrykivkapaint.livejournal.com

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1146 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2020.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити