Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Яким гончарним посудом користувалася шведська верхівка в 17 столітті

Яким гончарним посудом користувалася шведська верхівка в 17 столітті
6 вересня 2012 22:06

Про це можна дізнатися у Музеї корабля “Васа”, що розташований у Стокгольмі. Серед експонатів знайдете оригінальний гончарний посуд, який зберігся у трюмі затонулого 1628 року шведського корабля.

Більше тисячі дерев довелося зрубати, щоб спорудити такий корабель – дослідники

Серед вцілілих речей гончарний посуд тих часів

Гончарство у Швеції відоме щонайменше з 12 століття

Корабель “Васа” (а також “Ваза”) свою назву отримав на честь династії шведських королів Ваза, які царювали у той час.

Будучи одним з найбільших і найдорожчих боєвих кораблів шведського флоту, “Васа” повинен був стати його флагманом, однак через конструкторські прорахунки корабель перекинувся і затонув під час свого першого виходу зі Стокгольмської гавані 10 серпня 1628 року. Лише 1961 року корабель підняли, законсервували, реставрували і з 1990 року він експонується у спеціально побудованому для нього музеї.

“Васа” – єдиний у світі парусний корабель початку 17 століття, що зберігся до наших днів. Був збудований у Стокгольмі під керівництвом датського суднобудівельника Генрика Гюбертссона. Йому допомагали теслярі, столяри, скульптори, малярі, склярі, корабельники, ковалі та багато інших ремісників. В цілому над будівництвом Васи працювали 400 людей.

Корабель було споруджено за наказом Короля Швеції Густава ІІ Адольфа. Будівництво тривало понад 2 роки. Судно мало три щогли та 10 вітрил, його розміри сягали 52 метри від вершини щогли до кілю та 69 метрів від носової частини до корми, а важив він 1200 тонн. Коли Васа була закінчена – це був один з найвеличніших кораблів, який коли-небудь був збудований.

Корабель прикрашений дерев’яними вирізьбленими скульптурами

Попри те, що корабель пролежав під водою понад три століття, збереглося більше 95% оригінальних елементів конструкції, а також сотня різних скульптур. Разом з Васою було віднайдено понад 14000 окремих дерев’яних об’єктів, серед них 700 скульптур. Вони оброблялися індивідуально та потім були встановлені на свої місця на кораблі.

Військові кораблі XVII століття були не лише рушійними силами війни, але й палацами, що плавають. На врятованих скульптурах було знайдено рештки позолоти та фарби. Сучасні дослідження виявили, що вони були розфарбовані у яскраві кольори на червоній основі. Скульптури зображують левів, біблійних героїв, римських імператорів, морських створінь, грецьких богів та багато іншого. Метою цього було прославлення швецької монархії та демонстрація її могутності, культури та політичних амбіцій.

На реставрацію корабля пішло 30 років

На першому поверсі музею знаходиться макет корабля та екран, на якому транслюють 25-хвилинний фільм про експонати, які не увійшли в основну виставку. Існує ще 4 поверхи, присвячені морській навігації 17 століття, життю моряків і артефакти, знайдені на кораблі.

Музей корабля “Васа” є найвідвідуванішим музеєм Скандинавії

І бонусом кілька світлин з вулиць Стокгольму.

Докладніше про корабель: vasamuseet.seru.wikipedia.org
Світлини – Богдан Пошивайло, Марія Пошивайло

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити