Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Як українці уявляють собі Різдво

Як українці уявляють собі Різдво

Колядки та вертепна зірка серед кучугур снігу, величний дідух на покуті під образами, солом’яний павук попід стелею, запашні страви у затишному родинному колі. Для кожного Різдвяне свято уявляється по-своєму. Однак тепло сердець та передчуття дива відчувають у цей день усі. І доказ тому – творчі роботи, які надіслали понад три сотні учасників на конкурс різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів, який в листопаді вже минулого року оголосив Музей Івана Гончара.

маска кози

За словами організаторів конкурсу, про різдвяні традиції пам’ятають люди в усіх регіонах України. Роботи надсилали як діти так і дорослі. Були й колективні твори, над якими, видно, трудилася вся родина.

Мирослава Вертюк, координатор конкурсу:
– Крім того мене здивувало, що люди поприсилали складні роботи, які, по-перше, можна зробити тільки за дуже великого бажання, а по-друге, дуже складно передавати їх до Києва. Окрім того, багато людей телефонували і казали, що, Боже мій, ми розкрили для себе Різдво. Тобто виявляється, що цим конкурсом ми все-таки досягли свої мети. А ми намагалися спонукати людей якомога глибше вивчити тему Різдва і що воно полягає не просто у 12-ти стравах і дідусі, хоча зараз не кожна родина робить навіть це. А тепер от ми маємо такий пласт цих масок, вертепних зірок, павуків – все, що ми розкрили за допомогою цього конкурсу. Я думаю, це все повинно підживити свято.

віл з трави

віл

Різдвяні малюнки

Конкурсні роботи можна оглянути в приміщенні музею Івана Гончара. А вже 15 січня їх оцінюватиме авторитетне журі, щоб 19 січня, на Водохреща, відзначити найвдаліші й вручити нагороди переможцям.

Вертеп з соломи

різдвяна виставка

витинанки

різдвяна атрибутика

Різдво

родина

Світлини та текст Катерини Качур

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити