12 Бер 2016 21:08 Вісті, Знахідки

Виставку української писанки відкрили у Німеччині

Виставку української писанки відкрили у Німеччині

У місті Ретінгені (Німеччина) відкрилася виставка “Навколо яйця”, створена Музеєм писанкового розпису в Коломиї. Організатором виставки виступив Український Дім у Дюссельдорфі, яким впродовж кількох років опікується пані Ірина Ястреб.

На відкриття виставки прибув консул України пан Владислав Єгоров, німецькі політики, бургомістр Ретінгена Клаус Кондрад Пеш, німецькі друзі та українці, які живуть в Німеччині, Бельгії та Голландії.

Перед присутніми виступили німецькі політики, які засвідчили свою шану до України, її народу та культури. Директор музею Стефан Кайзер висловив сподівання на співпрацю з музеєм у Коломиї та подякував українській делегації та пані Ірині Ястреб за можливість ознайомити німецьку авдиторію з чудовою українською Великодною традицією та неймовірно красивими і глибокими за змістом українськими писанками.

Писанка в НімеччиніПисанка в Німеччині

З методом розпису писанок гості виставки мали можливість познайомитись завдяки майстер-класам, які провела для бажаючих Віра Манько, відома дослідниця писанки та автор кількох книжок з цієї тематики. З музичними номерами перед присутніми виступили відомий піаніст Яромир Боженко зі Львова та оперна співачка Радміла Бровді із Закарпаття. Настоятель Української автокефальної православної церкви у Крефельді отець Володимир освятив виставку та разом з гостями помолився за Україну.

prostir.museum