Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Нове покоління гончарів: вінницький майстер Михайло Діденко відкрив свою виставку

Нове покоління гончарів: вінницький майстер Михайло Діденко відкрив свою виставку
11 квітня 2019 17:54

5 квітня у Вінницькому обласному центрі народної творчості відбулось відкриття персональної виставки молодого вінницького гончаря Михайла Діденка.

Михайло Діденко народився 23 листопада 1992 року у Вінниці. З раннього дитинства займається народною творчістю. Гончарному мистецтву навчався в гуртку «Кераміка та гончарство», що працює при Вінницькому міському Палаці дітей і юнацтва ім. Л.Ратушної. Захопившись надзвичайним процесом створення різних фігурок з глини, здібний учень вбирав у себе, як губка всі настанови керівника гуртка Вікторії Ніколаєвої, відомої на Вінниччині майстрині. Тож закономірно, що в свої молоді роки Михайло Діденко став талановитим і відомим майстром кераміки.

Фото Ірини Захарчук (Fb)

У своїй творчості молодий гончар спирається на досвід таких знаних гончарів Поділля, як Олексій Луцишин, Людмила Філінська. В своїх роботах він використовує елементи народної творчості на мотиви трипільської культури, створюючи скульптури малих форм та керамічний посуд. Його роботи вирізняються своїм індивідуальним почерком і випромінюють сонячне світло, яким наповнена його душа.

У творчому доробку Михайла Діденка нараховується вже більше 500 робіт. Майстер є активним учасником всеукраїнських, обласних і міських виставок, конкурсів народного мистецтва та пленерів. Разом з тим, в рамках обласних культурно-мистецьких заходів він дає майстер-класи з гончарного мистецтва дітям та молоді.

Пройшовши атестацію, як майстер в Національній спілці майстрів народного мистецтва України (2013), за працелюбство та активну виставкову діяльність Михайло Діденко двічі здобував стипендію Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2015 і 2018).

Здобувши вищу освіту у Вінницькому національному технічному університеті, Михайло Діденко з 2016 року працює в обласному центрі народної творчості та у вільний від роботи час займається своєю улюбленою справою. За період своєї творчої діяльності Михайло Діденко презентує вже 5-ту персональну виставку.

Експозиція нинішньої виставки складається з-понад 100 робіт. В основному це традиційний керамічний посуд, відтворений майстром за мотивами трипільської культури, шнурової кераміки та Шаргородської і Барської кераміки кінця ХІХ — початку ХХ століть (миски, глечики, баньки, горщики). На виставці є також зооморфні посудини та дрібна пластика (іграшки-свищики тощо). Доповнюють експозицію світлини Лідії Бойко, які знайомлять глядача з процесом творення майстра за гончарним кругом.

Виставка триватиме до 23 квітня. 

Текст та фото Вінницького ОЦНТ

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1145 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2020.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити