12 Гру 2014 22:42 ВістіЗнахідки

Виставка про українську та німецьку різдвяну обрядовість відкрилася у Софії Київській

Виставка про українську та німецьку різдвяну обрядовість відкрилася у Софії Київській

12 грудня 2014 року в музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» стартував міжнародний українсько-німецький виставковий проект під назвою «Диво-Різдво. Українські та німецькі різдвяні обряди: паралелі».

Виставка присвячена одному з найбільших і найулюбленіших в усьому світі християнських свят – Різдву Христовому. В експозиції будуть представлені традиційні речі, без яких не святкували Різдво наші предки: інвентар колядників, різноманітні вертепи, різдвяні ікони, дідухи, павуки, традиційні пряники та форми для печива, ялинкові прикраси, інші святкові предмети домашнього вжитку.

На основі символів та обрядових атрибутів експозиція розкриває спільні риси у розвитку духовної культури європейського простору, дозволяє провести паралелі в німецькій та українській традиційних культурах і усвідомити належність української культури до європейського контексту.

З української сторони у виставці беруть участь Національний заповідник «Софія Київська», Національний музей народної архітектури та побуту України, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України. Німеччину представляє Музей під відкритим небом (м.Шлірзее), засновником якого є Маркус Васмайєр – бізнесмен і культурний діяч, дворазовий олімпійський чемпіон і чемпіон світу з гірськолижного спорту.

Виставка працюватиме з 13 грудня 2014 року до 21 січня 2015 року з 10 до 18 години.

prostir.museum