Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка Ольги Костюченко та її творчого кола

Виставка Ольги Костюченко та її творчого кола
6 жовтня 2017 18:03

Вишиття в Україні – один з найулюбленіших і найпоширеніших різновидів народної творчості. Здавна вишивка для українців була своєрідним літописом людського буття, а одяг вони розглядали як витвір мистецтва. Деталі крою та вишивки передавалися від покоління до покоління, несучи з собою сакральні обереги нашої нації.

5 жовтня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулося відкриття виставки робіт члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольги Костюченко та учасниць творчої майстерні «Куделя». Виставка носить поетичну назву «Віддай людині крихітку себе, за це душа наповнюється світлом» (Л. Костенко).

– Культуру народної чернігівської вишивки зберігає, продовжує та передає наступному поколінню наша сучасниця, талановита мисткиня – Ольга Костюченко, одна з перших, хто почав відроджувати давнє призабуте мистецтво вибійки. Вибійка – це спосіб декорування тканин орнаментами, нанесеними фарбами за допомогою дерев’яних різьблених дощок. У своїх роботах мисткиня використовує найулюбленіші орнаменти українського народу зі стилізованих квітів і птахів та геометричних мотивів, – розказує Марина Гриценко, куратор виставки.

За її словами, влітку 2012 року Ольга Костюченко організовує творчу майстерню «Куделя». Працюючи з учнями, мисткиня намагається розкрити та розвинути здібності кожного, і як результат – виставка демонструє чудові, поетичні, теплі та щирі роботи її учнів, які вже сформувалися як самостійні творчі особистості. Її величезна заслуга та її учениць у активному вивченні традиційних зразків української народної культури, збереженні і копіткому відтворенні їх у модернізованому вигляді.

В експозиції представлені твори з приватних колекцій та музейних збірок Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. П. Галагана та Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського: рушники, декоративні тканини, комплекти жіночого, дитячого та чоловічого одягу, оздоблені ручною вишивкою та вибійкою, пошиті переважно вручну. Всі твори виконані на високому художньому та технічному рівні в традиціях Чернігівського регіону.

Довідка
Костюченко Ольга Вікторівна (1976 р.н.) – чернігівська майстриня народної вишивки, вибійки та писанкарства, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Всеукраїнської молодіжної премії ім. Костя Широцького, лауреат обласної премії ім. М. Коцюбинського у номінації «Декоративне та образотворче мистецтво», дизайнер українського стилізованого вбрання.

Виставка триватиме до 30 жовтня.

gorod.cn.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити