Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

В Туреччині відбувся ляльковий фестиваль за участі української майстрині

В Туреччині відбувся ляльковий фестиваль за участі української майстрині
12 квітня 2018 17:01

З 3 по 8 квітня відбувся Другий міжнародний ляльковий фестиваль в місті Газіантеп на півдні Туреччини. Фестиваль проводиться за кошти місцевого бюджету і має на меті знайомити дітей міста з культурою і фольклором інших країн. Цьогорічний фестиваль був розміщений в муніципальному музеї іграшки, в старовинній частині турецького міста. У ньому взяли участь 17 майстрів з різних міст Туреччини, а також Росії, Казахстану і України.

Майстри демонстрували свої ляльки, створені з різних природних матеріалів, і проводили майстер-класи. Так, ляльки турецьких майстрів були одягнені в народний одяг, виготовлені з кукурудзи, декоративного гарбуза, морської гальки, з дерева, текстилю, а також ліплені з керамічної глини. Майстри з Росії показали текстильну ляльку.Цікаво було познайомитися з одним із традиційних мистецтв Казахстану – валянням з вовни, а власне – іграшок з вовни. І не було жодної дитини, рука б якої не простягнулася до цих теплих іграшок, – згадує майстриня з Тернополя Людмила Павлова, яка представила на турецькому фестивалі Україну:

– Мені було надзвичайно приємно представити народну ляльку України, розповісти про традиційну українську іграшку і прикрасити своїми прикрасами тамтешніх дівчат. Кожного дня нас знайомили з містом, ми відвідували історичні місця, багато музеїв. Дуже яскравим було відкриття фестивалю під запальну музику за участі танцювальних колективів в народному вбранні. Навіть мер міста відвідала фестиваль і кожному учаснику була вручена подяка. На фестивалі панувала надзвичайно тепла, дружня атмосфера. Я познайомилася з новими друзями, отримала безліч вражень і маю бажання знову повернутися сюди.

Людмила Павлова зі своїми ляльками на фестивалі в м.Газіантеп (Туреччина)

Фестиваль відвідують тисячі людей, зокрема батьків з дітьми. За час проведення минулорічного фестивалю його відвідали близько 50 тисяч людей, з яких 11 тисяч дітей. 

Місто Газіантеп входить в десятку найстаріших міст світу і знаходиться під опікою ЮНЕСКО, як культурна спадщина світу. Це – гастрономічна столиця Туреччини, місто музеїв, фісташок і найсмачнішої пахлави. Тут розташований один з найвідоміших у світі музеїв – музей мозаїки, де зберігаються прадавні шедеври мозаїки 2-3 тис. до н.е. В місті проживає близько 2 млн. населення, з них 300 тис. арабських біженців з Сирії.

Людмила Павлова (текст, фото), для Рукотворів

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити