Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

В Опішному на Полтавщині розпочинається фестиваль гончарства

В Опішному на Полтавщині розпочинається фестиваль гончарства
7 червня 2016 23:12

В одному з найбільших й найвідоміших гончарних осередків України стартує низка унікальних подій, що відбудуться в рамках VІІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2016»!

Відкриває Гончарне Передздвижжя Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА для романтиків, харизматиків, диваків і діячів! Упродовж 6-26 ЧЕРВНЯ 10 учасників, обрані з-поміж претендентів, освоять курс основних навичок роботи з глиною й пізнають традиції українського гончарства. ШОСТИЙ СЕЗОН АКАДЕМІЇ багатообіцяючий, адже попереду в «академістів» – насичена програма: майстер-класи, керамологічні й творчі зустрічі, участь у численних культурно-мистецьких подіях Опішного!

13-23 ЧЕРВНЯ у творчий унісон з АКАДЕМІЄЮ на базі Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського розпочне свою роботу Х МІЖНАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ГОНЧАРСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ОПІШНЕ-2016» – мистецький практикум в образотворчому мистецтві, кераміці, інших видах декоративно-вжиткового мистецтва для молодих мистців (10-23 роки) з України, Білорусі, Молдови, Грузії та Республіки Гани!

18 ЧЕРВНЯ у високе небо Опішного здіймуться «ПТАХИ» – мистецький проект художника-кераміста, учасника КЕРАМОрезиденції в Опішному 2015 року Зінаїди Близнюк (Волинь). «ПТАХИ» – новообраз мисткині, що сягає НЕБА творчістю, думкою, молитвою…

20-25 ЧЕРВНЯ відбудеться ШОСТИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОВАЛЬСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ВакулаФЕСТ–XXI»! Українські мистці металу й вогню продовжать тисячолітню традицію співпраці ковалів і гончарів, творитимуть високомистецькі художні твори на тему гончарства, демонструючи гармонійне єднання ковальських виробів із ландшафтом, архітектурою, повсякденним побутом.

24 ЧЕРВНЯ відбудеться УРОЧИСТА ЦЕРЕМОНІЯ НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ МІЖНАРОДНОГО ФОТОКОНКУРСУ «Гончарні ВІЗІЇ країни»!

20 травня компетентне Журі вже обрало 25 кращих фототворів учасників з різних куточків України та Узбекистану в чотирьох номінаціях: «РЕТРОвізії», «КЕРАМОреклама», «ПоСТАТІ», «ДивоСВІТ кераміки». Дізнайтеся імена авторів-переможців у Опішному, під час презентації виставки та офіційної церемонії оголошення результатів!

24 ЧЕРВНЯ Опішне презентує мистецький проект «ПоСТАТІ» українських художників-керамістів Андрія Ільїнського (Київ) та Сергія Радька (Межиріч, Черкащина). Це алея монументальних глиняних скульптур, яку формують дві серії мистецьких творів Андрія Ільїнського та Сергія Радька. Об’єднуючою для обох є тема асоціацій, внутрішніх філософських рефлексій на події в Україні в спектрі МИНУВШИНА – СЬОГОЧАССЯ – МАЙБУТНЄ.

24-25 ЧЕРВНЯ Гончарна столиця запрошує до участі в НАЦІОНАЛЬНОМУ КОНГРЕСІ «Феномен Гончарів, Гончаренків, Гончаруків… в українському культурогенезі»! Науково-мистецький форум має на меті об’єднати українців, чиє прізвище – гончарського походження, задля спільного пізнання родинної генеалогії, популяризації родинних ремісничих історій, традицій, здобутків.

24-26 ЧЕРВНЯ в Опішному триватиме ВОСЬМИЙ МІЖНАРОДНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ЯРМАРОК «Гончарний Всесвіт в Україні – 2016» («PotteryUniverseUkraine–2016»)! Годі шукати кращого місця, де водночасся можна зустріти КРАЩИХ МИСТЦІВ України – гончарів, художників-керамістів, майстрів інших видів народного мистецтва, а також науковців, колекціонерів та підприємців! В Опішному ярмаркові традиції відроджуються як національна культурна автентика!

25 ЧЕРВНЯ «ЗДВИГ-2016» вивершує НАЦІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ГОНЧАРСТВА – національна мистецька акція відродження гончарних традицій, пошанування гончарської професії й творчого доробку українських мистців кераміки.

Програму грандіозного дійства складають:

 • ФОЛЬКЛОРНИЙ ФЕСТИВАЛЬ, що презентує вокальні й хореографічні таланти Полтавщини;
 • АУКЦІОН СУЧАСНОЇ ХУДОЖНЬОЇ КЕРАМІКИ «КераМолімп»;
 • ШОСТИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ГОНЧАРСЬКОГО БОДІПЕЙНТІНГУ «BodyCeramicFestUkraine», що підтверджує гармонію краси гончарного мистецтва й людського тіла;
 • КОНКУРС «ВИШИВАНА РОДИНА» – презентація вишитого одягу як родинних традицій, плекання національної святині;
 • ЕКСПРЕС-КОНКУРС «КОСА – ДІВОЧА КРАСА» для учасниць – гостей фестивалю;
 • ЕТНОпрезентація «Рушник мати вишивала, долю дарувала…» (із фондової колекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному);
 • МАЙСТЕР-КЛАСИ з гончарства, ковальства та інших народних ремесел;
 • ВИСТАВКИ КЕРАМІКИ в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури, мистецькі проекти художників-керамістів, майстрів-гончарів, ковалів;
 • ЕКСКУРСІЇ до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, а також до Музею мистецької родини Кричевських і Меморіальних музеїв-садиб гончарської родини Пошивайлів, гончарки Олександри Селюченко та філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа;
 • НАРОДНІ ДИТЯЧІ РОЗВАГИ;
 • УКРАЇНСЬКА КУХНЯ;
 • ЕТНОдискотека «Українські витребеньки».
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1147 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2020.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити