Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

В Коломиї відкрилася виставка писанкаря-воїна

В Коломиї відкрилася виставка писанкаря-воїна
23 лютого 2016 19:15

У Музеї писанкового розпису в Коломиї відкрито персональну виставку знаного коломийського писанкаря, активного майданівця та учасника бойових дій на Сході України Олега Кіращука.

Митець представив сорок три унікальні авторські композиції на курячих, гусячих і страусових яйцях з творчого доробку за останні двадцять років. Серед представлених творів – більша частина писанок з приватної колекції коломиянина Андрія Свистуна та кілька писанок, написаних напередодні відкриття виставки.

Кожне розписане яйце передає неповторне бачення традиційних гуцульських і покутських символів-оберегів, трипільських мотивів, майстерно інтерпретованих у складних авторських композиціях. Варто відзначати, що сучасні писанкарі дуже рідко створюють власні композиції, натомість Олег Кіращук зумів виробити власний впізнаваний «почерк», який ні з ким не сплутаєш.

Писанки почав писати ще в дитячому віці. Першими вчителями хлопця були бабуся та мама. У його становленні як митця свою роль відіграли також Коломийська художня школа й художній факультет Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника. Проте професійна освіта не могла дати тих знань, які були потрібні для написання народної писанки. Тож Олег побував не в одному селі, де від стареньких писанкарок зумів зібрати найкращі зразки традиційних писанок (тепер мріє видати їхній каталог). На творчості писанкаря позначився вплив і самобутніх творів Марії Примаченко.

3407e0a600c105de87c73566a61287fa_resized

Писанкові творіння коломиянина були представленні на низці виставок як в Україні, так і за кордоном, зберігаються вони в колекціях багатьох українських музеїв та в приватних збірках колекціонерів з Канади, США, Великобританії та Австралії. Філігранні орнаменти та вишукану колористику писанок Олега Кіращука використав навіть відомий дім моди «Gucci» в одній зі своїх колекцій. Гідне місце посіли вони й в постійній експозиції музею писанкового розпису.

c4c51ca0eb979f6995b6ff521b9ea571_resized

Події Майдану, а згодом військові дії в зоні АТО змусили писанкаря відійти від творчості. З перших днів Революції Гідності Олег Кіращук був у Києві, бачив перші побиття студентів, що стало поштовхом до написання тематичної писанки. Упродовж півтора року добровольцем у складі 128-ої гірсько-піхотної бригади писанкар захищав Україну. Він один з тих, хто боронив дебальцівський плацдарм, стояв на передовій, за що й був нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» та нагрудною відзнакою «За бойову звитягу».

У той важкий період свого життя писанкар не знав, чи зможе ще колись взятися за писачок. Проте запланована виставка дала поштовх для створення нових робіт, які тепер експонуються в музеї.

20a8420030e9153cc069256f1c9943fd_resized

80040849759118566e197bceba25fed5_resized

На відкриття виставки завітало чимале коло поціновувачів мистецтва Олега Кіращука. Слова вдячності на адресу героїчного митця линули від мами й відомої коломийської майстрині Марії Ступарик-Кіращук, начальника відділу культури Коломийської міської ради Уляни Мандрусяк, мистецтвознавця Катерини Каркадим, митців Мирослава Ясінського та Василя Андрушка, знаної писанкарки Світлани Стадник, директора Будинку школяра Ганни Юркевич.

910610b1439496d55f3bbe2016738640_resized

З духовним словом до присутніх звернувся отець-декан Роман Кіцелюк, з поетичним – студентки Коломийського інституту Уляна Гуцуляк й Іванна Гриньків, віршовану присвяту Олегові Кіращуку зачитала Юлія Долінська.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити