08 Сер 2013 11:57 Вісті

Унікальну 500-літню писанку на гусячому яйці знайшли у Львові

Унікальну 500-літню писанку на гусячому яйці знайшли у Львові

Унікальну писанку вдалось знайти львівським археологам під час вибору водозбірника на вулиці Шевській, у центрі Львова – повідомляє zaxid.net з посиланням на прес-службу НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Знахідку виявили на глибині 5,5 метра у водозбірнику, який датують XV–XVI століттям.

Молодший науковий співробітник НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Остап Лазурок повідомив, що раніше львівським археологам не вдавалось знайти таких давніх писанок на шкарлупі.

«Раніше знаходили давньоруські писанки ХІІ-ХІІІ століття, зокрема, у Жидачеві на Львівщині та у Хрінниках на Волині, але вони були керамічними. Ця ж писанка зроблена на шкарлупі, ймовірно, гусячого яйця. І вона дуже добре збереглась – приблизно на 80-90%», – розповів Остап Лазурко.

Науковці припускають, що це може бути найдавніша така писанка не лише у Львові, але й в Україні. Після опрацювання та консервації знахідки, вирішуватимуть, у який музей передати цінний артефакт.

Світлина від НДЦ «Рятівна археологічна служба»