Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Унікальна писанка із Музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття експонується в Кракові

Унікальна писанка із Музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття експонується в Кракові
9 грудня 2015 18:49

Унікальна 500-річна писанка із Національного музею стала частиною виставки «Врятовані скарби підземного Львова», яка відкрилася в Археологічному музеї Кракова. Правда, до Польщі вирушила копія найдавнішої в Україні писанки. Оригінал її зберігається у фондах Музею.

Виставка у краківському музеї створена із раритетів, віднайдених археологами міста Лева. Два роки тому серед їхніх знахідок виявилася й старовинна писанка.

Врятована із водозбірника XV–XVI століть, вона стала сенсацією в науковому світі. Адже це єдина в Україні відома писанка такого давнього віку, писана воском на яєчній шкаралупі. Найстаріша ж писанка зберігається в м.Ополє в історичному музеї. Датована вона Х століттям і свого часу польському королеві її подарував київський князь. Археологи знаходили і давньоруські писанки ХІІ-ХІІІ ст., проте вони є керамічними.

Цінний артефакт був переданий до Музею для консервації. Зберігач фонду писанок Ольга Антохій реставрувала писанку, а науковий співробітник музею писанкового розпису Ірина Блонська, на прохання львівських археологів, виготовила копію. Власне ця копія зараз дивує відвідувачів краківського археологічного музею.

Серед інших експонатів виставки – а це майже 500 артефактів – є зокрема й олов’яний щит з найстарішим гербом Львова, виконаним на металевому предметі, бронзова готична фігурка блазня, гральні кості і багато інших раритетів.

До Польщі «Врятовані скарби підземного Львова» привіз науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Виставка триватиме у Краківському археологічному музеї до березня 2016 року.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити