Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Вінниці стартував молодіжний фестиваль традиційних ремесел

У Вінниці стартував молодіжний фестиваль традиційних ремесел
5 червня 2013 16:07

У Вінниці розпочався третій молодіжний бієнале традиційних українських ремесел. Участь у ньому беруть майже 90 майстрів з усієї області. Тут учасники представляють лише подільське ремесло, а також для усіх охочих проводять безкоштовні майстер класи.

Студент Михайло Діденко – керівник гуртка кераміки та мистецтва у будинку дитячої творчості. Каже, гончарної справи його навчив дідусь. Нині вже сам показує дітям, як робити горщики на колі та глиняні фігурки.

Михайло Діденко, учасник бієнале: “Зараз тут безкоштовні майстер-класи. Вони можуть забрати, якщо донесуть свої вироби… Можуть розвалитися, якщо погано загладжені”.

Поруч майстриня показує, як плести обереги з рогози. Розповідає: такі талісмани в давнину любила носити молодь, а також ними прикрашали оселю

Галина Заєць, учасниця бієнале: “Це ми виготовляємо підставочку, для гарячих блюд може бути ця підставочка, може бути для квітів, просто для дитини, воно получається, як лучики, як сонечко, можна прикрасити кімнату”.

Свої вміння тут також демонструють учасники клубу історичних реконструкцій. Плетуть кольчуги, тчуть браслети – обереги та вишивають гаманці.

Ольга Мазур, учасниця бієнале: “Ми показуємо їм деякі ремесла, які прийшли до нас не з традиційної київської культури, а з глибин віків, з часів Київської Русі та більш давніх часів”.

ІІІ молодіжна бієнале зібрала майже 90 майстрів з усієї області. На ньому учасники представили майже триста своїх творінь.

Тетяна Журунова, завідуюча сектором виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею: “Вважається, що Поділля старовинне, давнє – це земля майстрів, від трипільського часу до кераміки 18-19 століття чи вишивки, яка прославлена була… І от, продовжити ці традиції – це було в першу чергу завданням бієнале”.

Проходить такий захід раз на два роки. Цьогоріч він триватиме аж до 23 червня. Всі бажаючі можуть відвідати безкоштовні майстер класи та ознайомитись із давніми традиційними подільським ремеслом. А наприкінці фестивалю журі визначить переможців у 20 номінаціях.

5.uamyvin.com.ua (світлина)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити