16 Кві 2019 21:11 Огляди

У Верховній раді відбулась виставка творів криворізьких майстрів

У Верховній раді відбулась виставка творів криворізьких майстрів

У кулуарах Верховної Ради України з 8 до 12 квітня тривала виставка Криворізького осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Як повідомляє парламентська прес-служба, на виставці були представлені роботи майстрів декоративно-прикладного мистецтва з Кривого Рогу, Дніпра, Бердянська, Кам’янського, Зеленодольська, Петриківки, Маринівки. Зокрема, Петриківський розпис, писанки та дряпанки, вишивки, ансамблі жіночого одягу та чоловічі сорочки, вибійка, кераміка, бісероплетіння, ляльки, плетіння з природних матеріалів (лози, соломи, кукурудзяного листя), вироби ковалів.

Криворізькі майстри об’єдналися у 2012 році, а 2016 року створили Криворізький центр Національної спілки майстрів народного мистецтва України, який налічує понад сімдесят майстрів.

Ця виставка демонструє творчі досягнення криворізьких майстрів, на створення яких надихають народні традиції краю, які вони намагаються відродити у великому індустріальному центрі. Народні майстри осередку – учасники міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних та міських виставок, мистецьких акцій та фестивалів.

Участь у відкритті виставки взяли кілька майстринь з Кривого Рогу, в тому числі Маріанна Любас, Віта Клеветенко, Тетяна Банічук та інші.

0564.ua (текст), фб-сторінка Віти Клеветенко (фото)