Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Музеї писанкового розпису відкрито виставку художника з Дніпра Андрія Пушкарьова

У Музеї писанкового розпису відкрито виставку художника з Дніпра Андрія Пушкарьова
25 вересня 2018 18:55

У Музеї писанкового розпису відкрито персональну виставку відомого художника з Дніпра Андрія Пушкарьова. На виставці представлено авторські писанки, картини-витинанки й графіку. Загалом 53 твори.

Андрій Пушкарьов – член НСХУ, НСМНМУ, засновник і керівник шкіл витинанки й писанкарства у Дніпрі, голова обласної спілки народних майстрів, знаний в Україні й за кордоном художник, за плечима якого багатий досвід усеукраїнських і міжнародних виставок.

Сюжетною витинанкою митець захопився ще на початку 80-х років під впливом творчості відомого графіка й живописця, лауреата Національної премії імені Т. Шевченка, народного художника України Феодосія Гуменюка, з яким Андрія Пушкарьова познайомив його перший вчитель, теж художник Євген Лещенко.

Домінантою його творчості було глибоке занурення у світ української минувшини, насамперед козацького періоду, що теж позначилося і на творчих пошуках молодого Пушкарьова. Посприяли цьому й етнографічні та археологічні експедиції, що проливали світло на прадавню українську культуру та багатовікову філософію буття.

Перше знайомство з писанкою в Андрія відбулося у Львові, на майстер-класі відомого львівського художника Володимира Іванишина. Після скрупульозного вивчення давньої орнаментики і символіки писанки, вдосконалення майстерності, на початку 2000-их з`явилася вже авторська писанка Андрія Пушкарьова, яка одразу привернула увагу.

Через власне світобачення нині художник творить самобутні композиції, розкриттю авторського задуму яких допомагають назви його робіт: «З хрестом та мечем», «До Небесної сотні», «Мовна суперечка», «Притча про те, як молодий український півник знищив орла»…

Виставка триватиме до 21 жовтня.

Оксана Ясінська, завідувач Музею писанкового розпису

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2022.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити