Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Києві з’явився інтерактивний Музей української вишивки

У Києві з’явився інтерактивний Музей української вишивки
2 вересня 2011 00:03

Народна майстриня Тетяна Протчева вишиває з самого дитинства. Її творчість відома не лише на батьківщині, а й за кордоном. А 12 серпня мисткиня відкрила у Києві перший в Україні інтерактивний Музей вишивки. До уваги відвідувачів представлені ікони, що світяться у темряві, картини, що вводять в оману зір, та вишитий одяг. Експонати для музею надала сама Тетяна Протчева.

Ідея вишивати картини, що світяться, виникла у Тетяни Протчевої випадково. Шість років тому на виставці народних мистецтв у Японії вона познайомилась з іншою майстринею, що подарувала їй нитки на пам’ять.

«Нитки були білого кольору, і про їх властивості я нічого не знала. Але вночі я побачила, що вони світяться. Потім була виставка в Ізраїлі, і там я відвідала святі місця. Це мене надихнуло. Коли я повернулася додому, я відчула, що готова вишивати ікони. І вирішила застосувати в роботі нитки, що світяться», – розповіла майстриня.

Тетяна Протчева, майстриня вишивки

Картини з секретом

Винахід Тетяни Протчевої не залишився непоміченим – цього року його занесли до Книги рекордів України. Але вишивки, що світяться, – це не єдине, чим майстриня збирається здивувати відвідувачів музею. В експозиції також присутні вишиті картини-ілюзії – зображення з певним оптичним ефектом. Так, до Дня Незалежності майстриня вишила прапор України, який можна побачити з закритими очима.

«Я застосувала в цій роботі властивості людського зору і мозку. Зосередившись на цій помаранчево-фіолетовій картинці, а потім заплющивши очі, можна чітко побачити наш блакитно-жовтий прапор», – пояснює Тетяна.

«Мистецтво популярне, якщо сучасне»

Окрім цього, майстриня вишиває багато одягу та аксесуарів. Наприклад, в музеї представлені вишиті краватки, метелики та чоловічі хустинки для фраків. Тетяна Протчева вважає, що для того, щоб популяризувати мистецтво вишивки, треба наблизити його до сучасності.

«Ідея саме такої форми подачі вишивки належить моєму синові, – каже вона. – Одного разу він сказав мені: «Мамо, вишивають багато людей. Але щоб привернути увагу не тільки старшого покоління, але й молоді, вишивку потрібно осучаснити».

У майбутньому Тетяна Протчева планує також відкрити сувенірну крамницю в Києві.

Музей вишивки працює на вулиці Академіка Курчатова, 23-А в Києві.

Євгенія Олійник, radiosvoboda.org
Світлини Катерини Орлової-Гузової

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити