Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Фінляндії відбулася виставка картин Марії Примаченко

У Фінляндії відбулася виставка картин Марії Примаченко
24 вересня 2018 18:11

Більше чотирьох місяців тривав виставковий проект «Таємничий світ Марії Примаченко» в Музеї історії та сучасного мистецтва Фінляндії. 135 творів української художниці з фонду Національного музею українського народного декоративного мистецтва вражали, надихали і зачаровували жителів далекої скандинавської країни. Це була найбільша виставка творів Марії Примаченко за кордоном, яку переглянуло майже 23 тисячі відвідувачів.

Після прикрого інциденту, який стався у 2013 році у Фінляндії минуло багато часу. Тоді спалахнув справжній скандал, адже відому дизайнерку фірми «Мерімекко» звинуватили у плагіаті картин Марії Примаченко. Крістіна Ісола створила ніби то власний принт, використавши картину української художниці «Криса в путь». Вона вилучила з неї зображення криси, залишивши казкові дерева. Резонанс цієї справи у Фінляндії був величезний.

Тоді Національний музей декоративного мистецтва, у фондах якого зберігається справжнє багатство – 650 творів Марії Примаченко, запропонував провести виставку її картин в одному із провідних музеїв Фінляндії, щоб познайомити широке коло глядачів із справжніми перлинами українського мистецтва. «Мерімекко» підтримала цю ідею, але здійснилась вона тільки через п’ять років, завдячуючи наполегливості українського музею.

Тільки в цьому році з’явився реальний шанс показати фінам українські шедеври. З кінця квітня «Таємничий світ Марії Примаченко» з комфортом розмістився в приміщенні Музею історії та сучасного мистецтва фінського міста Турку. Фірма «Мерімекко» свого слова дотримала і виступила у якості спонсора довгоочікуваного проекту.

135 робіт нашої славетної співвітчизниці, відібраних із фондів українського музею фінськими колегами, більше чотирьох місяців милували око, дивували і гріли серце як фінської публіки, так і представників численної української діаспори.

«Для наших земляків, які живуть у Фінляндії, це була визначна подія, як ковток повітря з Батьківщини», – ділиться враженнями Людмила Строкова – генеральний директор Національного музею декоративного мистецтва. – Вони прийшли на відкриття у вишиванках, по декілька разів переглядали експозицію, ділились враженнями, сяяли очима і було видно, що вони просто щасливі».

Успіх картин Марії Примаченко був настільки великим, що Посол України в Фінляндії запропонував продовжити виставку в столиці скандинавської країни. «Але практика закордонних музеїв така, що вони виставковий план формують на 3-5 років. Тому такий «експромт» там просто неможливий», – пояснює пані Людмила.

За її словами, картини геніальної українки на фінській землі зустріли з великою теплотою, а оформлення виставки зробили надзвичайним, Експозицію поділили на кілька секцій, кожну з яких пофарбували різними кольорами, щоб підсилити враження і якнайкраще презентувати твори. Приміром, фіолетовий – для «Бескінечної уяви», червоний – для «Селянського життя», а зелений – для «Ніжних тварин-друзів».

До речі, казкові тваринки з картин народної художниці виготовили з піно картону. Яскраві і фантастичні вони ніби «ожили» і зустрічали гостей біля входу до музею. Це було зворушливо і цікаво, особливо для дітей, які із захопленням роздивлялись їх.

«В грудні ми плануємо відкрити велику виставку, присвячену 110-річчю Марії Примаченко в нашому музеї і, сподіваюсь, ці чудові тваринки теж прикрасять нашу експозицію. Адже фінські колеги подарували нам їх на знак щирої дружби і захоплення творчістю українських митців».

Марина Марченко,
Національний музей українського народного декоративного мистецтва

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити