Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Дніпропетровську виставка до Великодня зібрала понад півтисячі творів декоративно-прикладного мистецтв

У Дніпропетровську виставка до Великодня зібрала понад півтисячі творів декоративно-прикладного мистецтв
25 квітня 2014 00:14

У приміщенні Дніпропетровського Будинку мистецтв була організована мистецька акція «Створи свою писанку до Великодня» та презентація експозиції традиційної виставки «Мистецькі атрибути Великодніх свят», що вже третій рік відкривається до свята Світлого Христового Воскресіння. Наша мета – виховання у відвідувачів поваги до культурної спадщини своєї країни, популяризація народного мистецтва в різних його проявах.

Основу виставки становлять твори декоративно-прикладного мистецтва членів об’єднання майстрів народного мистецтва Дніпропетровського Будинку мистецтв та майстрів з Новомосковська, Верхівцевого, Дніпродзержинська, Підгороднього, Марганця, Солонянського, Дніпропетровського районів та с. Космач Івано-Франківської області. Для участі у виставці було подано понад 500 робіт.

Неможливо уявити Великоднє свято без плетеного дбайливими руками лозового кошика, старанно вишитого рушника чи великодньої серветки, виробів із соломи, що завжди пахнуть сонцем. Але все ж головним мистецьким атрибутом до Великодня, безумовно, є прикрашене яйце – писанки. Вони вражають своєю художньою довершеністю, багатством сюжетних композицій, неповторністю кольорових гам.

Виставка у Дніпропетровську

Виставка у Дніпропетровську

Різні народи світу шанували яйце і мали власну традицію його збереження як символу Життя. Але не кожен народ зумів донести до сьогодні свої уявлення про життя так виразно, як в українській писанці. На виставці представлено понад 40 мистецьких витворів, плетених з лози, рогозу, та соломи (майстри Любов Мукасєєва, Тамара Макаренко, Людмила Дворниченко, Любов Литовченко), близько 50 рушників та серветок вишитих майстрами за власними ескізами (майстри Світлана Макаренко, Ольга Родкіна, Любов Дроботюк, Ольга Степаненко), 29 витинанок (майстри Наталя Авдєєнко і Ольга Іващенко) та декоративних панно із вишуканими стилізованими рослинними мотивами (Любов Литовченко, Людмила Мешечко, Валентина Панко, Світлана Макаренко), традиційні українські ляльки, виготовлені до свята (Валентина Передерій, Людмила Корж, Катерина Мусієнко).

Виставка у Дніпропетровську

На виставці демонструється понад 350 писанок (Анна Поджаренко, Наталія Лавринець, Алла Буря, Ольга Іващенко, Олена Білова-Брайченко, Ірина Пяшинцева) та панно з писанок (Людмила Дворниченко), оздоблених пахучими сухоцвітами, стиглим колоссям. У експозиції представлено 15 писанок, які Алла Буря, майстриня з Верхівцевого, «відмалювала» (реконструювала) із колекції писанок початку 20-го сторіччя Дніпропетровського історичного музею. Гончар Віктор Чумак репрезентує оригінальні керамічні атрибути до Великодня. Відвідувачі виставки мають змогу почути про українські традиції, зустрітися з майстрами, повчитися на майстер-класах.

Валентина Слобода, директор Будинку мистецтв м.Дніпропетровськ, для “Рукотворів”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити