31 Бер 2015 15:11 Огляди

У Дніпропетровську відкрилася виставка ляльок з нагоди Всесвітнього дня лялькаря

У Дніпропетровську відкрилася виставка ляльок з нагоди Всесвітнього дня лялькаря

У Дніпропетровському Будинку мистецтв відбулося відкриття виставки ляльок, присвяченої Всесвітньому дню лялькаря. Виставку ініціювали та підготували члени секції лялькарів Об’єднання майстрів народного мистецтва Дніпропетровського Будинку мистецтв. Всесвітній день лялькаря святкується в березні і своїм сьогодні його вважають як працівники театру ляльок, так і майстри лялькарства.

У експозиції представлені традиційні ляльки 20-ти майстрів (понад 70 робіт), 13 з яких є членами об’єднання майстрів народного мистецтва Будинку мистецтв: традиційна лялька-мотанка (майстри О.Родкіна, І.Івінська, П.Албатова, Т.Горбунова), вузлова лялька (майстри В.Передерій, К.Мусієнко), лялька з природних матеріалів ( майстри Т.Макаренко, О.Білова-Брайченко, Л.Литовченко), керамічна лялька (О.Худолій). Особливу увагу викликають ляльки, створені за етнографічними описами: Валентина Передерій продовжує представляти колекцію весільних пар, що ілюструють етнографічні особливості різних регіонів України (Київщина, Слобожанщина та Полтавщина), а Людмила Корж відтворила ляльок у одязі етнічної групи кашубів (слов’янська народність балтійського Помор’я Польщі).

Зацікавлено розглядають відвідувачі театральних ляльок, створених дбайливими руками художників театру ляльок Віктором Нікітіним, Вірою Задорожньою та Кариною Чепурною.

Дніпропетровський будинок мистецтв

Дніпропетровський будинок мистецтв

Дніпропетровський будинок мистецтв

Дніпропетровський будинок мистецтв

Дніпропетровський будинок мистецтв

Крім того, на виставці можна побачити зразки сувенірних ляльок із Білорусі, Японії та Росії (димківські іграшки), а також в одязі Китаю та Казахстану, фотосвітлини традиційних ляльок Камеруну (Африка), Аляски (Північна Америка), Афганістану (Азія), Поволжя, індіанців-сіменолів.

Тканина і нитки, солома і кукурудза, папір і глина – ці різноманітні матеріали в руках майстрів стають основою для творчості. Організатори проводять для відвідувачів екскурсії, які розширяють кругозір та викликають інтерес до народної творчості. Активно проводяться майстер-класи з лялькарства для школярів та шанувальників традицій.

Виставка працюватиме до 10 квітня 2015 року.

Валентина Слобода, директор Будинку мистецтв, для Рукотворів