Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Дніпропетровську відбулася конференція «Народне мистецтво в умовах сучасного міста»

У Дніпропетровську відбулася конференція «Народне мистецтво в умовах сучасного міста»
4 листопада 2015 15:31

Саме ця проблема вже вдруге зібрала на базі Дніпропетровського Будинку мистецтв учасників регіональної конференції – представників Дніпропетровської, Запорізької та Полтавської областей, які обговорювали спільні дії щодо збереження народного мистецтва в умовах сьогодення.

На пленарному засіданні конференції «Народне мистецтво в умовах сучасного міста: стан розвитку, проблеми та перспективи» виступили: начальник управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради Хорошилов Є.В., мистецтвознавець, член НСХУ Годенко О.П., голова Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер дереворізьблення Маркар’ян А.П., голова Запорізького осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України, гончар Вільчинський О.О., мистецтвознавець, директор Дніпропетровського Будинку мистецтв Слобода В.В.

Конференція Конференція Конференція Конференція

У практичній частині конференції проведено форум вишивальниць з метою популяризації української вишивки, обговорення стану функціонування та проблем і подальшого її розвитку. Учасники конференції обговорили експозицію виставки «Рушники Подніпров’я», що повернулась в Україну після тріумфального показу мистецтва українського рушникарства у містах Болгарії: Русе, Софії, Бургасі та Пловдіві. На адресу мерії Дніпропетровська надійшов та був зачитаний лист від Посла України в Республіці Болгарія Миколи Балтажи, де дана висока оцінка майстерності вишивальниць. Зокрема, в листі зазначено «Виставка «Рушники Подніпров’я» стала окрасою діяльності Посольства з відзначення річниці незалежності Української держави, а також надзвичайно впливовим інструментом презентації культури та побуту українського народу, яке надовго збережеться в пам’яті болгарських наукових і культурних кіл. Як зазначив директор Етнографічного музею при Болгарській академії наук П.Христов, болгарські мистецтвознавці вже давно не мали змоги ознайомитись з рукотворними роботами такого високого рівня».

Про орнаменти та техніки вишивання українських рушників розповіла член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Світлана Макаренко, яка продемонструвала як власний творчий доробок, так і фотоматеріали із фондів українських музеїв декоративно-вжиткового мистецтва.

Майстер народного мистецтва Ольга Родкіна зробила доповідь про обрядове призначення рушника в Україні та зокрема зупинилась на особливостях весільних рушників. Саме за цикл весільних рушників, виконаних майстринею в 2014-2015 роках, вона удостоєна мистецької премії ім. Тетяни Пати.

Розповіддю про магічне значення обітнього рушника та унікальну акцію по вишиванню такого рушника запорізькими майстринями з метою встановлення миру на Україні поділилася заслужений майстер народної творчості Роза Кутасевич.

Учасники конференції порадились про подальші кроки для пошуку форм і методів збереження та розвитку народного мистецтва.

Валентина Слобода, директор Дніпропетровського Будинку мистецтв, для Рукотворів

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити