04 Лис 2015 15:31 Вісті, Огляди

У Дніпропетровську відбулася конференція «Народне мистецтво в умовах сучасного міста»

У Дніпропетровську відбулася конференція «Народне мистецтво в умовах сучасного міста»

Саме ця проблема вже вдруге зібрала на базі Дніпропетровського Будинку мистецтв учасників регіональної конференції – представників Дніпропетровської, Запорізької та Полтавської областей, які обговорювали спільні дії щодо збереження народного мистецтва в умовах сьогодення.

На пленарному засіданні конференції «Народне мистецтво в умовах сучасного міста: стан розвитку, проблеми та перспективи» виступили: начальник управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради Хорошилов Є.В., мистецтвознавець, член НСХУ Годенко О.П., голова Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер дереворізьблення Маркар’ян А.П., голова Запорізького осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України, гончар Вільчинський О.О., мистецтвознавець, директор Дніпропетровського Будинку мистецтв Слобода В.В.

Конференція Конференція Конференція Конференція

У практичній частині конференції проведено форум вишивальниць з метою популяризації української вишивки, обговорення стану функціонування та проблем і подальшого її розвитку. Учасники конференції обговорили експозицію виставки «Рушники Подніпров’я», що повернулась в Україну після тріумфального показу мистецтва українського рушникарства у містах Болгарії: Русе, Софії, Бургасі та Пловдіві. На адресу мерії Дніпропетровська надійшов та був зачитаний лист від Посла України в Республіці Болгарія Миколи Балтажи, де дана висока оцінка майстерності вишивальниць. Зокрема, в листі зазначено «Виставка «Рушники Подніпров’я» стала окрасою діяльності Посольства з відзначення річниці незалежності Української держави, а також надзвичайно впливовим інструментом презентації культури та побуту українського народу, яке надовго збережеться в пам’яті болгарських наукових і культурних кіл. Як зазначив директор Етнографічного музею при Болгарській академії наук П.Христов, болгарські мистецтвознавці вже давно не мали змоги ознайомитись з рукотворними роботами такого високого рівня».

Про орнаменти та техніки вишивання українських рушників розповіла член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Світлана Макаренко, яка продемонструвала як власний творчий доробок, так і фотоматеріали із фондів українських музеїв декоративно-вжиткового мистецтва.

Майстер народного мистецтва Ольга Родкіна зробила доповідь про обрядове призначення рушника в Україні та зокрема зупинилась на особливостях весільних рушників. Саме за цикл весільних рушників, виконаних майстринею в 2014-2015 роках, вона удостоєна мистецької премії ім. Тетяни Пати.

Розповіддю про магічне значення обітнього рушника та унікальну акцію по вишиванню такого рушника запорізькими майстринями з метою встановлення миру на Україні поділилася заслужений майстер народної творчості Роза Кутасевич.

Учасники конференції порадились про подальші кроки для пошуку форм і методів збереження та розвитку народного мистецтва.

Валентина Слобода, директор Дніпропетровського Будинку мистецтв, для Рукотворів