Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Черкасах триває виставка понад 120 писанок Лідії Колесник

У Черкасах триває виставка понад 120 писанок Лідії Колесник
11 квітня 2018 15:41

Вирій – міфічна райська країна далеко за морями, де сонце ходить близько до землі. Тут царює вічно зелене літо, восени прилітають птахи, зимує життя. І хоч нема до вирію прямої дороги, загадковий світ можна побачити, злетівши на крилах натхнення.

“Вирій” – саме таку назву має друга персональна виставка писанок Лідії Колесник, яка відкрилася 27 березня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Традиційні та авторські візерунки, фарбовані або протравлені в оцті – загалом близько 130 писанкових творів на півроку оселилися у залі етнографії.

Лідія Колесник, писанкарка

“Коли побачила справжню писанку вперше, – пригадує майстриня, – думала, неможливо створити звичайній людині таке диво! Зачарували охайні лінії, вибагливі візерунки, утаємничена технологія, про яку розповідала однокласниця. Її мама писала справжні писанки! Я так і не наважилася попросити хоч подивитися на процес народження витвору. Вважала, що писанки – це справа чарівниць!”.

Лідія Колесник вперше взяла до рук писачок, будучи ще студенткою другого курсу університету. Наші прабабусі передавали вміння співати, вишивати чи господарювати – не через книги чи телебачення, а з вуст в уста, із рук у руки, від матері до дитини. Тому, за словами Лідії, для неї важливо було отримати символічний вогонь писанкарства від живого майстра.

“Якось цікавість до писанки почала згасати, – згадує мисткиня. – Вважала, що визначені розмір та форма яйця обмежує творчий політ. Будь-яка картина існує всередині рами, ілюстрація не вийде за розміри сторінки… Але де починається візерунок на писанці, де він завершується? Збагнула: писанка має форму нескінченності”.

Поруч із писанками представлені й ляльки у відтвореному традиційному вбранні Черкащини. А лялькова композиція “Перший Великдень”, до слова, у 2011 році стала переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращу традиційну народну ляльку, організованого проектом “Рукотвори”.

Святослав Подольський (фото), для Рукотворів

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити