Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

У Аргентині відкрили пам`ятник писанці і розписали за проектом коломиянина

У Аргентині відкрили пам`ятник писанці і розписали за проектом коломиянина
8 квітня 2018 15:25

У місті Апостолес – колисці української еміграції до Аргентини – відбулося урочисте відкриття пам’ятника писанці, співавтором розпису якої є відомий коломийський художник Мирослав Ясінський.

Це перший монумент писанці не тільки в Аргентині, а й у всій Латинській Америці, що поєднав розписи художників України й Польщі. Кожен з творчих учасників цього проекту розробив дизайн половини писанки, а сам пам’ятник спорудили на перехресті вулиць Україна та Польща. Підтекст спорудження цього слов`янського символу має на меті засвідчити єднання спільноти українських і польських емігрантів.

У місті Апостолес та провінції Місійонес проживає найчисельніша громада українців (близько 150 тисяч осіб), що є нащадками перших українських імігрантів, які емігрували сюди ще 120 років тому. Разом з польською громадою міста вони регулярно організовують культурні фестивалі й мистецькі акції.

Відкриттю монумента передував лист, надісланий наприкінці січня на ім`я генерального директора Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського Ярослави Ткачук від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Аргентині Юрія Дюдіна з проханням посприяти в залученні українських митців до створення проекту розпису пам`ятника писанці. Основною ідеєю розпису, як зазначалося в листі, мало бути послання єдності, миру та любові від історичної батьківщини своїм нащадкам на далекій аргентинській землі. До участі в проекті було залучено двох коломийських митців – знаного майстра писанкового розпису Олега Кіращука та заслуженого художника України, співавтора експозиції музею писанкового розпису Мирослава Ясінського, проект розпису якого й обрали в Аргентині. Задум втілили місцеві художники.

На церемонії відкриття були присутні члени муніципального уряду на чолі з мером міста Маріо Віалєм, релігійні громади, українська спільнота та інші гості.

Схожий пам’ятник українська громада хоче звести і в Парагваї, куди також надіслано коломийські проекти, про що днями музей повідомила аташе з культурних питань Посольства України в Аргентині Кіра Спиридонова.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити