Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Свищики – філософія глини і музики Анатолія Філозофа

Свищики – філософія глини і музики Анатолія Філозофа
14 січня 2016 18:03

Свищик і окарина – оберіг, іграшка та музичний інструмент одночасно. Це яскравий феномен народної культури, виконаний з демократичного матеріалу, наповнений прадавнім змістом.

12 січня 2016 року в Музеї історії Луцького братства відкрилася виставка-продаж традиційних іграшок з глини від Анатолія Філозофа. Гончарну творчість майстра відрізняє вельми специфічна направленість: на першому місці свищики і музичні інструменти, а не горщики, тоді як у більшості гончарів все кардинально навпаки. Але саме така своєрідна спеціалізація дозволяє побачити, який великий потенціал міститься у традиційній іграшці.

Свищики

Свищики

Свищики

Свищики

В експозиції виставки представлено близько 200 глиняних виробів. Переважна їх частина – свищики і окарини, проте є й прикраси і вироби ужиткового призначення ручної роботи: намиста, підвіски-обереги, сільнички, чашки тощо. Відвідувачі виставки мають змогу домовитися про урок з ліплення, адже Анатолій Філозоф не лише реалізує власні вироби, а й охоче ділиться секретами майстерності.

Традиційність глиняних витворів підкреслимо експонатами з колекції Волинського краєзнавчого музею – глиняними мініатюрами трипільської археологічної культури з теренів історичної Волині, дрібним посудом («монетками») від волинських давніх і сучасних майстрів, глиняною іграшкою ХХ ст. Поділимося ексклюзивною інформацією про середньовічний глиняний промисел в Луцьку та околицях. Вперше продемонструємо історичну карту покладів глини поблизу найдавнішого керамічного осередку нашого краю – Кульчина.

Свищики

Магія звуку глиняних забавлянок, стверджують, є ефективним замінником банального «тьху-тьху» через ліве плече. Приходьте, будемо разом наповнювати простір світлими мелодіями, які усіх небажаних духів проженуть!

Виставка триватиме впродовж 3 місяців.

Музей історії Луцького братства працює за адресою: Луцьк, вул. Йова Кондзелевича 5. Відкритий щодня з 10:00 до 18:00, вихідний день – п’ятниця. Телефон для довідок: (0332) 723371.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити