Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Світлиноогляд з Одеського ярмарку народного мистецтва

Світлиноогляд з Одеського ярмарку народного мистецтва
14 вересня 2011 01:34

24 серпня 2011 року в центрі Одеси на вулиці Дерибасівській (між Пасажем та McDonald's) простягнувся ярмарок українського традиційного мистецтва. Майже чотири десятки знаних народних майстрів з усіх областей України привезли одеситам та гостям міста свої найкращі мистецькі твори.

Усі вироби були виготовлені руками та з натуральних природніх матеріалів. Зокрема, це вироби з соломи (дитячі іграшки та сувенірна продукція), текстилю (вишиваний одяг, рушники, ігрові та обрядові народні ляльки), дерева (вжитковий посуд, різьблені декоративні скульптури, дитячі іграшки), глини (вжитковий та декоративний керамічний посуд, музичні інструменти), паперу (паперові картини — витинанки), також всеможливого декорування писанки, жіночі прикраси з бісеру та металу.

Вагоме місце зайняв живопис в якості кращих традицій народної картини та Петриківський розпис, який привезе одна з кращих художниць села Петриківка на Дніпропетровщині Валентина Міленко.

Валентина Міленко, майстер петриківського розпису (праворуч)

Однозначно нікого не залишили байдужими меблі з цільного дерева від майстра з Чернігівщини Юрія Петруші. Це не просто меблі, а справжні витвори мистецтва, подаровані природою і злегка оброблені вправною рукою майстра.

Меблі з цільного дерева Юрія Петруші з Чернігівщини


Ковальство


Учні Федора Липчука, коваля з Одеси


Майстер-клас з гончарства від Алекса Лавлі з Миколаєва


Малярство від Сергія Кирієнка з Житомирщини


Яворівська іграшка від Семена Тлустого та його дружини з Львівщини


Керамічні іграшки від Ольги Отнякіної з Черкас

До участі у ярмарку були запрошені найдосвідченіші майстри України, зокрема лауреат Шевченківської премії живописець та майстер витинанки з Вінничини Віктор Наконечний, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України, як-то: різьбярі Іван Нащубський з Хмельниччини та Сергій Святний з Чернігівщини, Ольга Отнякіна з Черкас (відома міфічно розписаними керамічними звірами), майстер яворівської дитячої іграшки Семен Тлустий з Львівщини, винахідниця тканих ляльок Олександра Пренко з Кіровограда, віртуозний кераміст з Криму Рустем Скібін, тощо.

Запрошені майстри неодноразово виставляли свої твори на колективних та персональних виставках в Україні та за кордоном.

Для усіх охочих на ярмарку проводили майстер-класи з виготовлення народної ляльки, гончарства, навчали і ковальській майстерності дужі ковалі.

Також у програмі була музична частина свята — виступали фольклорні колективи різних етнічних груп, що мешкають в Одесі та Одеській області.

Ярмарковий майданчик в центрі Одеси організований за допомогою співробітників Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ), який поставив собі за мету бути передовою сучасною установою з вивчення, збереження, відтворення та презентації традиційних культурних цінностей і культурної самобутності України.

Катерина Качур, «Рукотвори»
Світлини Богдана Пошивайла, НЦНК «Музей Івана Гончара»

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1145 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2020.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити